15 Saniyeden Uzun Videolar Instagram Hikâyelere Nasıl Yüklenir?

İçerisinde bulunduğumuz şu son 15 yılda sosyal medya kendisini o kadar geliştirdi ki artık sosyal medya kullanıcılarının sayısı milyarın üstünde denilebilir. Bu süre içerisinde piyasaya yeni çıkan sosyal medya platformları da bu alana yeni farklı renkler kattı. Ancak kimisi başarısız oldu. Kimisi de diğer sosyal medya platformlarına göre daha fazla etkileşim alarak başarılı oldu.

Bu başarıyı sosyal medya platformlarına veren hiç kuşku yok ki onu kullanan ve beğenerek de kullanmaya devam eden sosyal medya kullanıcılarıdır. Tabi burada başarı yine o sosyal medya platformuna ait oluyor.

Çünkü insanlar için onu kullanışlı ve eğlenceli bir hale getiren o platform aslında kendi başarısının da hikâyesini kendisi yazmış oluyor. Bu başarılı olan sosyal medya platformları arasında en ünlüsü hiç kuşku yok ki İnstagram’dır. Facebook, Youtube ve Whatsapp ile zirveyi paylaşan İnstagram’ın ortalama olarak aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyarın üzerindedir.

İnstagram’a 15 Saniye Üzerine Çıkabilecek Uzun Hikâye Videoları Ekleme

İnstagram ilk başlarda ortaya çıktığında 15 saniye özelliği tarafından sosyal medya kullanıcıları tarafından birtakım eleştirilere maruz kalmıştı. Ancak yeni gelen güncellemeler ile birlikte artık İnstagram bu sınırlamayı kaldırmıştır. Bunun için herhangi bir uygulama indirmenize ya da farklı kanallardan uzun uzun araştırmalar yapmanıza gerek yoktur.

Çünkü İnstagram bu özelliği artık kendi içerisinde bir hizmet olarak sunuyor. Burada önemli olan telefonunuzda yüklü olan İnstagram uygulamasının güncel olması. Eğer uygulamanız güncel ise yapmanız gereken İnstagram’da story bölümünü açıp kayıt tuşuna istediğiniz süre kadar basılı tutmak. Böylece 15 saniyeden daha uzun bir şekilde kayıt etmiş olduğunuz video İnstagram uygulamasının kendi özelliği sayesinde farklı bölümlere ayrılacak ve bir bütün haline İnstagram Story bölümünüze yüklenecektir.

İnstagramda Hikâyeler Bölümünün Avantajı Nedir?

İnstagram ilk çıktığı yıllarda sadece gönderi paylaşımı yapılabilen bir yerken aradan geçen uzun yıllar sonucunda daha da farklı yenilikler kendine ekleyerek story paylaşabilme özelliğini de getirdi. Aslında story paylaşmanın amacı gönderideki gibi anı paylaşmaktan ziyade kişinin içerisinde bulunduğu o anı tazesi tazesine paylaşmasını sağlayan bir eklenti olarak yüklendi. Bu eklenti alında İnstagram’ı İnstagram yapan özelliklerden bir tanesiydi.

Çünkü bu eklentiyi daha sonra Facebook ve Whatsapp platformları da kendilerine ekleyeceklerdi. Dolayısıyla kişi gönderi paylaşmak istemediği zamanlarda yine hikâyelerde 24 saat duracak bir story paylaşımı yapabilme olanağına erişebildi.

İnstagram’da Hikâyeler Bölümünün Dezavantajı Nedir?

İnstagram ilk çıktığı günden bu yana kullanıcılarına birçok yeni özellik sunarak uygulamayı daha eğlenceli ve kullanışlı hale getirmiştir. Yine İnstagram uygulamasına gelen hikâye ekleme bölümü de hiç kuşku yok ki İnstagram uygulamasını daha eğlenceli bir hale getirmiştir.

Ancak bu bazı kişiler tarafından pek hoş da karşılanmayabiliyor. Çünkü bazı İnstagram kullanıcıları hikâyeler kısmını son derece kötü bir biçimde kullanarak diğer kullanıcıların zamanını gereksiz yere alabiliyor. Tabi ki bu kişisel bakış açılarına göre değişecektir.

İnstagram  Hikâyeler Bölümünün Dezavantajını Gidermenin Yolu

Bu bölümün dezavantajı olarak bazı kullanıcıların gereksiz ve güzel olmayacak olan içerikleri sürekli olarak kendi hesaplarında paylaşarak diğer kullanıcıların zamanını çaldıklarını belirtebiliriz. Tabi ki bu kişiden kişiye göre değişecek bir durumdur. Ancak İnstagram kısıtlama özelliği getirdiği için artık hikâyesini ve gönderisini görmek istemediğiniz arkadaşlarınızın hikâye ve gönderilerini görmeyebilirsiniz.

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.