2020 Yılının En Büyük 7 Teknoloji Trendi

2019 yılında yaşanan gelişmeler ile birlikte 2020 yılında büyük merak uyandıran pek çok yenilik bizleri bekliyor. Bu yıldan itibaren gözlerin üzerlerine çevrileceği 2020 yılının en büyük 7 teknoloji trendi sizlerle.

Yapay Zeka Teknolojiler

2020 yılı itibariyle kuşkusuz en büyük gelişmelerin yaşanacağı alanlardan birisi yapay zeka teknolojileri olacak. İnsanların daha kolay bir yaşama kavuşması adına büyük umutların bağlandığı yapay zeka, özellikle Microsoft v Google gibi teknoloji devleri tarafından yapılan çalışmalar sayesinde çok daha hızlı bir şekilde gelişiyor.

5g Ve Hız

2019 yılında ilk adımların atıldığı 5G teknolojisinde 2020 ile birlikte çok daha aktif bir durum söz konusu olacak. Bugüne kadar kullandığımız en hızlı teknolojilerden birisi olmaya aday 5G mobil veri ağı, bu açıdan veri akış alışverişini çok daha hızlandıracak. Şu anda belirli bölgelerde kullanılan internet hızının özellikle 2020 ile birlikte çok daha yaygın bir alanda yer alması bekleniyor.

Otonom Sürüş Ve Araçlar

Dünyaca ünlü markalar tarafından şu anda ilk denemeleri yapılarak kullanıma sunulmuş olan otonom sürüş ve otomatik araçlarda 2019 yılında yaşanan gelişme, 2020 yılı için çok daha yüksek bir beklenti yaratmış durumda. Markaların çok daha fazla ilgi gösterdiği bu sektörde 2020 yılında daha fazla araç ve kullanıcı bu yeni teknoloji ile tanışmış olacak.

Sağlık Takibi

Akıllı cihazlar ile birlikte sağlık takibinin yapılmaya başlanması tıp alanındaki en büyük yenilikler arasında gösteriliyor. Bu doğrultuda kişilerin sağlık takibinin yapıldığı ve alınan veriler sonucunda özel tedavilerin sunulabildiği bir sağlık dönemi bizleri bekliyor.

Bilgisayar Görüş

2020 yılında özellikle bilgisayar görüşü olarak adlandırılan teknolojinin daha da gelişmesi bekleniyor. Kamera ve sensörler üzerinden alınan tüm verileri analiz ederek görüntüleri daha net bir şekilde ortaya çıkmasını sağlayan ve onları ayırt edebilen bu teknoloji, özellikle otonom araç gibi yenilikler de kullanılıyor.

Genişletilmiş Gerçeklik

Sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve karma gerçeklik gibi pek çok farklı teknolojiyi bir arada sunacak olan genişletilmiş gerçeklik, 2019 yılında atılan adımlar sonrasında çok daha umut verici ve gelişmiş bir durumda. Bu açıdan 2020 yılında bu teknolojinin çok daha yüksek bir kullanıma ulaşması bekleniyor.

Blockchain

Kripto para sektörü için büyük öneme sahip olan blockchain, 2020 yılıyla birlikte çok daha etkin bir hal alacak. Zira bu teknolojinin Facebook gibi teknoloji devleri tarafından da desteklenmeye başlaması, daha fazla kişinin dikkatini çekmeyi başarıyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.