4.5 G’ye Nasıl Geçerim?

Bir zamanlar sadece konuşmak için kullanılan telefonlar artık konuşmanın yanında mesajlaşma ve görüntülü konuşma için de kullanılmaktadır. Bu yeniliklere her gün yeni biri eklenmektedir. Mobil iletişim çağının hızına yetişmek neredeyse imkansızdır. Akıllı cep telefonlarının hızla yaygınlaşmasıyla birlikte şebeke ve alt yapı imkanları da hızla geliştirilmektedir. 3G teknolojisinden bir anda 4.5’ye geçerek vites yükselten iletişim teknolojimiz mobil internet hızını da neredeyse 3’e katlamıştır. 3G’ye göre çok daha hızlı internet erişim imkanı sağlayan 4.5 G teknolojisi hızlı veri akışı yanında hızlı veri tüketimi açısından da dikkat çekmektedir.

Özellikle kısıtlı internet paketi olan kullanıcılar için internet veri kotalarının 4.5 G ile hızla dolduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu dezavantaja rağmen internetin baş döndüren hızı 4.5 G’ye olan rağbeti her zaman canlı tutmaktadır. Halen bu hızla tanışmayan mobil kullanıcılar  “ 4.5 G’ye Nasıl Geçerim?” sorusuna cevap aramaktadırlar. Bu sorunun cevabı ise kullanılan mobil operatöre göre değişmektedir.

4.5 G Uyumlu Sım Kart ve Mobil Telefonlar

Halen 4.5 G ile tanışmadıysanız ve “ 4.5 G’ye Nasıl Geçerim?” diye düşünüyorsanız yapmanız gereken ilk iş sım kartınızın ve cep telefonunuzun 4.5 G’ye uyumlu olup olmadığını öğrenmek olacaktır. 3G uyumlu sım kartlar 4.5 G’yi desteklemediğinden 3G uyumlu sım kartınızı 4.5 G uyumlu sım kartla değiştirmeniz gerekecektir. Mobil operatörünüzün mağazalarından bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. 4G uyumlu cep telefonunu kullanıyorsanız telefonuz 4.5 G’yi de destekleyecektir. Bu sorulara net cevap alabilmek için cep telefonunuzdan Turk Telekom abonesiyseniz 4.5 G HAZIR yazıp 5555’e, Turkcell abonesiyseniz 4.5G yazıp 2222’ye, Vodafone abonesiyseniz de 4.5G yazıp 4545’e mesaj gönderebilirsiniz.

Eğer sım kartınız ve cep telefonunuz 4.5 G uyumlu ise bu mesajla telefonunuzun 4.5 G ayarlarını yapmış olacaksınız, uyumlu değil ise gelen cevap mesajında bu durum yer alacaktır. Sonrasında ise telefonunuzun ağ ayarlarından LTE Otomatik veya 4G seçeneğini işaretleyerek 4.5 G hızında internetinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Super Hızlı Mobil İnternet ve 5G

4.5 G hızında internetin hızına yetişmek mümkün değilken 2020 yılı içerisinde 5G hızının kullanılmaya başlanılacağının ifade edilmesi 5G’nin hızı konusunda büyük merak yaratmaktadır. Birçok kullanıcı halen “4.5 G’ye Nasıl Geçerim?” diye düşünürken önümüzdeki yıl bu teknolojinin de yavaş kalacağını bilmek mobil internet kullanıcılarında büyük ilgi yaratmaktadır.  Bu yeniliği bir an önce cihazınızda kullanmaya başlayın çünkü sırada yeni uygulamalar bulunuyor.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.