Android Oreo’da Arka Plan Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Android Oreo’da arka plan bildirimleri nasıl kapatılır sorularının gündeme gelmesiyle birlikte kullanıcıların en çok merak ettikleri sorulara yanıt bulmaları adına çalışmalar düzenlenir. Sağlıklı bir şekilde yürütülmesi ve sonuçlanması adına birtakım incelemeler yapılarak en pratik ve kolay işlem basamaklarının uygulanmasına karar verilir.

Pixel vey Nexus sahipleri tarafından geliştirilen Oreo, arka planda çalışmaya devam eden uygulamalara yönelik olarak da yeni bir bildirim ile gündeme geldiler ve beklenenden de kısa bir süre içerisinde hoş olmadığının farkına vardılar. Bu olumsuzlukların ortadan kaldırılması adına da geliştirilen çalışmalar devam ederken daha çok yenilik yapılamasına da karar verildiği görülmüştür.

Kullanıcıların tercih ettiği uygulamalar ve özellikleri ile birlikte kullanım kolaylığı daha çok ilgi çekmekle beraber teknoloji alanına da son derece önemli yenilikleri getirmeye devam ediyor. Kurulumlarının özellikleri kullanıcıların amacına hizmet ettiği sürece önem kazanmaya devam edecektir.

Arka Plan Bildirimlerinin Kapatılmasının Faydaları

Arka plandaki uygulamaların teknoloji Sevrler için kullanım zorunluluklarının olmaması da ayrıca önem kazanmasını sağlamıştır. Bu uygulamaların geliştirilmesi adına çalışmalar ve yenilikler yapılmıştır. Android Oreo’da arka plan bildirimleri nasıl kapatılır bildirimlerin gizlenmesi adına birtakım çalışmalar yapıldığı görülmüştür. Sabit halde bulunan bildirimlerin özelliklerini kapatmak adına güncellenmiş bilgiler sunularak yeniliklere imza atılmıştır.

Bu uyarının görevi aynı zamanda arka planda çalışmaya devam edip işlem yaptığını işaret etmek olmakla birlikte bu sayede bataryanın tükenmesine sebep olan ve cihazın uyumasını engelleyen sorunlu a adına kolayca tespit edilip önlem alınması sağlanmıştır. Halihazırda bulunan tüm uygulamaların özellikleri kullanıcıların beklentilerini karşılayacak düzeyde hazırlanmakla birlikte en çok tercih edilen sıralamalar içinde yer alır.

Android Oreo’da Arka Plan Kapatılma Hizmetleri

Uygulamaların gerektiği biçimde hizmet verilmesi adına ü tüm çalışmalar birbirini tamamlar nitelikte olmakla birlikte bir bütünlük içinde ele alınır. Uygulamaların birbirleriyle bağlantıları ve cihazların kalitesine olan katkıları da oldukça önemlidir.

Android Oreo’da arka plan bildirimleri nasıl kapatılır öncelikle belirlenen basamakların uygulanmasını esas alır. Bildirimi gizlemeniz adına arka planda yer alan çalışır durumda olan uygulama problemlerini aşmanızı sağlamaya yardımcı olmayacaktır. Bu sebeple daha çok bildirimi gizlemek için: Hide ‘’running in the background’’ Notification uygulamasını kurmanız gerekiyor. Kurduktan sonra uygulamanın çalışması için de izin vermeniz gerekiyor.

Bildirim alanına erişim için verilen izinlerin göz önünde bulundurularak inceleme altına alınması da önem kazanmıştır. Kurduğunuz bu uygulamaya da izinleri de verince bir anda belirmiş olan bildirimi gizleme kapasitesine sahip olacak ve aynı zamanda istenmeyen durumlarla karşılaşmamış olacaksınız.

Tüm bu özellikleri sayesinde rahatsızlık verici arka planda çalışır durumdaki uygulamaları kontrol altına almayı başararak ilerleme kaydetmiş olacaksınız. Sunulan hizmetin ve aktif hale getirdiğiniz kurulumun avantajları da bir adım ne geçmenize de yardımcı olacaktır.

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.