Apple Beklentileri Karşılayabiliyor mu?

Apple’ın yeni işletim sistemi, Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) 2019’da tanıtıldı. IOS 13 beklentilerinin büyük bölümünü karşılayan Apple, IPhone ve İPad’lar için özel sistem geliştirdi. Yeni sürümde olması beklenen özellikler arasında yazı tipi yöneticisi ve karanlık mod gibi uygulamalar bekleniyor. IOS 13’de olması beklenen özellikler ve yenilikleri sizler için derledik.

Apple İçin Yeni Sürüm Özellikleri

IOS 13’te olması beklenen ilk özelliklerden biri dark modudur. Karanlık mod olarak nitelendirilen özellik, ilk olarak Ocak 2019’da şirket yetkilileri tarafından sunulmuştu. Sistem genelinde kullanılabilir karanlık modu, Apple’in yenilikleri arasında yer alıyor.

Yeni font türlerinin de IOS 13’te olması bekleniyor. İPhone ve İpad’lerde kullanılabilir yeni yazı tipi yöneticisi ile 3. Parti yazı tipleri kullanılabilecek. Ayrıca ses iletişim kutusu optimizasyonuyla da beklentileri karşılıyor.

IOS 13 Yenilikleri ve Beklentileri

2019 yılı içinde piyasaya sunulacak olan İOS 13, yeni ses iletişim kutusuyla yeniden konumlandırılıyor. Ses ayara sistemi IOS 13 sürümüyle, ekran kullanımı etkilenmeyecek şekilde yenilenerek sunulacak. Ancak Apple’in yeni işletim sisteminde çok fazla değişiklik ve yenilik olmayacağı belirtiliyor.

Akıllı telefon teknolojilerinde farklı markaların yeni işletim sistemleri, model ve geliştirilmiş versiyonlarının yanı sıra küresel rekabet sisteminin hemen her sektörü etkilemesi, büyük şirketlerin çok büyük değişiklikler yapmamasına neden oluyor.

Piyasa ritimleri ve politik- ekonomik dengeler baz alınarak yenilik ve özellik sunumları için doğru zaman bekleniyor olabilir. Dünya devi Apple, gelenekselliğini sürdürerek ufak değişikliklerle, rekabet ortamına girmeden “yine” ilk sıradaki yerini sürdürmeyi planlıyor. Nitekim yazılım ve bilişim sektöründeki çok fazla yenilik ve farklı şirketlerin benzer uygulamaları geliştirmesi, dünya genelinde mobil satış ölçeğinde durağanlığa neden olabiliyor.

Apple 13 İşletim Sistemi Yenilikleri

IOS 13’te dosya uygulamalarında yenilik bekleniyor. Özellikle IPad Pro cihazlarda kullanılan bağlantı nokta uygulamasıyla, beklentiler karşılanacak gibi duruyor. USB-C bağlantı noktası, harici depolama sistemine yenilik ve konfor katması bekleniyor.

IOS 13 yenilikleri arasında ayrıca anımsatıcı güncellemesi yer alıyor. Yeni tasarımıyla sunulması beklenen anımsatıcıların yanı sıra mail geliştirmeleri de Apple’ın yenilikleri arasında yer alıyor. Google’a nazaran çok kullanılmayan Safari’de yenilikler ve iyileştirmelerin yapılması beklentiler arasında.

Mail organize ve kategorilendirme, İPhone’u Bul ve Arkadaş Bul uygulamalarının  de yenilenmesi ve daha kullanılır hale getirilmesi, IOS 13 beklentileri arasındadır. İPad işletim sisteminde multitasking yeniliği, tanıtılan yenilikler arasında.

Çoklu Görev tasarımında ve kullanımında yenilikler sağlanacağı ve Split View görünümünün entegre edileceği belirtildi.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.