Asus Zenfone 2 Özellikler

Telefon dünyasının orta seviyelerinde yer alan Asus, özellikle Zenfone serisi ile oldukça iddialı. Asus Zenfone için ikinci versiyonu 2015 yılında piyasaya sunan Asus, hala bu cihazıyla piyasada popüler durumda. 

Asus Zenfone 2 Ne Zaman Çıktı?

Ocak 2015 itibariyle raflardaki yerini alan Asus Zenfone 2 özellikler konusunda da kullanıcıların yüzünü güldürüyor. 

Asus Zenfone 2 Özellikleri Neler?

19 milimetrelik kalınlığı ile orta seviyede bir cihaz olarak kabul edilebilecek Asus Zenfone 2, Android işletim sisteminin ise 5. versiyonunu kullanıyor. Cihazda farklı versiyonları ile seçeneklerin yaratılmış olması ise kullanıcı dostu olduğunu gösteriyor. Öyle ki micro SD kart desteği olmasına karşın cihazı satın alacak kullanıcılar 16, 32 ya da 64 GB’lık depolama alanı seçeneklerinden birisini seçme imkânına sahip. Bu açıdan depolama konusunda daha fazla alana ihtiyacı olan kullanıcılar daha fazla alanı telefonu satın alırken kazanabilir. 

Asus Zenfone 2 Ekran Özellikleri Neler?

Telefonun ekranına bakıldığında 5.5 inçlik ve yüzde 70.8’lik ekran gövde oranı dikkat çekiyor. 1080 x 1920 piksel desteği bulunan cihazda, 16.9 en boy oranı korunuyor. Ekran koruması ise Gorilla Glass 3. 

Asus Zenfone 2 Yonga Seti Ve İşlemcileri Ne?

Kapak altında yer alan donanımlarda ise Android 5.0 işletim sistemi, Intel Atom Z3580 ile destekleniyor. 4 GB RAM’lik versiyonunda yer alan bu donanım, 2 GB RAM’i seçen kullanıcılarda Intel Atom Z3580’e düşüş yapıyor. 

4 GB ile 2 GB versiyonlarında ciddi bir güç farkı bulunan cihazda işlemci olarak yine Quad-core 2.3 GHz ve Quad-core 1.8 GHz gibi seçenekler mevcut. Bu bakımdan telefonu satın alırken kullanıcıların özellikle durumuna göre bu tip farklılıkları göz önünde bulundurması ve buna göre seçim yapması gerekiyor. 

Asus Zenfone 2 Kamera Özellikleri

Kamera bölümüne geçiş yapıldığında ise ön kameranın 5 megapiksel çözünürlüğünde olması telefonun düşük kalan özelliklerinden birisi. Arka kamerada ise 13 megapiksellik bir donanım tercih edilmiş. HDR, Panorama gibi farklı çekim yapabilen kamera 1080p desteği ile yüksek kalitede kayıt imkanı sunuyor. 

Cihazda radyo dinlemeyi seven kullanıcılar için özel bir FM radyo dahi bulunuyor. Üstelik temassız ödeme gibi farklı bağlantı ve özellikler yine cihazda mevcut. 

Aradan geçen 4 yıla rağmen cihaz hala popülerliğini koruyor ve orta ya da alt segmentte bir telefon arayan kişiler için ilk seçeneklerden birisi durumunda. Etiket fiyatı ise aradan geçen yıllar sayesinde çok daha uygun seviyelerde. Bu bakımdan kullanıcılar yeni bir telefon satın alırken Zenfone 2 modelini mutlaka değerlendirmeli.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.