Bilgisayarınızda Mevsim Temizliği

Bilgisayarlarınız kuşkusuz gün içerisinde saatlerce kullanılan ve sürekli dokunduğumuz alanlar olarak biliniyor. Bilgisayarın temizliği bu bakımdan önemli bir yere sahip. Her bilgisayar belirli dönem ve periyotlarda mutlaka bakım yapılması gerekiyor. Aynı zamanda güncelleme ve yedekleme gibi birçok uygulamanın bakılarak ihtiyaca yönelik yapılan temizlik işlemidir. Bilgisayarlarda kullanmadığımız programlar arka planda yoğun güç harcayan uygulamalardır. Bunun önüne geçerek daha konforlu ve rahat çalışma ortamı yaşayabiliriz. Bunun yapılması gereken en önemli detay bilgisayarınızı detaylı temizlemek olarak işe başlayabilirsiniz. Tüm gün kullandığımız bilgisayarı hem iç donanım hemde dışarıdan temizleme yapmalısınız. Sonuçları mükemmel olacak size daha keyifli zamanlar yaratacak belkide sorunlar yaşadığınız bilgisayarınız düzelecek ve ilk günki hızına ve performansına geri dönecektir.

 

Dijital Temizlik İçin Önce Yedekleme

Bilgisayarlarınızda yapılan tüm temizlik işlemleri öncesi verileriniz için yedekleme yapabilirsiniz. Veriler her kişi için çok önemli bir yere sahip. Bu verilerin kaybolması veya silinmesi üzücü olabilir. Bu yüzden bakıma ve temizliğe başlamadan önce ilk yapılması gereken detay olarak öne çıkıyor. Yedekleme yapılan bilgisayarla her zaman kendinizi güvende hissederek temizleme ve bakım onarım işlerini yapabilirsiniz. Mutlaka uzman kişilerden destek alınması gerekir. Daha profesyonel sonuçlar için bu önemli bir husustur.

 

Kullanılmayan Programları Masa Üstünden Kaldırın

Hepimizin bilgisayarında geçmişten gelen program, uygulama, resim, dosya gibi birçok veri bulunuyor. Depolama kapasitesine oldukça zararı bulunan aynı zamanda arka planda güç kaynağı oluşturan ve yer kaplayan bu uygulama ve programları program kaldır butonuna basarak kısa sürede kaldırabilirsiniz. Sadece kullanılan program ve uygulama kaldığından emin olduğunuzda inanın onlara erişmek çok daha kolay ve hızlı olacak.

 

Şifre Güvenliği Önemli

Şifre güvenliğiniz için her dönem bazı aralıklarla şifre yenileme yapmak gerekiyor. Eski şifreleriniz zamanla kırılabilir. Güncel olması gereken ve kolay tahmin edebileceğiniz şifrenizi tüm uygulama ve programlarda değiştirebilirsiniz. Güvenliği dahada arttıran bu özellik sayesinde daha güvenli bir bilgisayara sahip olabilirsiniz.

 

Bilgisayarın Temizliği

Her an saatlerce kullanılan bilgisayarlar zamanla klavyesi başta olmak üzere kirle dolar. İçinde birçok kir bulunan klavye, fare, ekran gibi tüm alanları organik zarar vermeyen ürünler ile silinmesi gerekir. Hem bilgisayarı daha temiz hijyenik koşullarla kullanmanıza fayda sağlar. Aynı zamanda temiz bir bilgisayara sahip olursunuz. Temizlik kaliteli yapılmalı. Klavye aralarına dolan kir ve pisliklerden bilgisayarı arındırmalıyız. Klavyeyi ters çevirip aynı şekilde fareyide ters çevirip arkalarıda mutlaka temizlemek gerekiyor. 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.