Birbirinden İlginç 10 Giyilebilir Teknoloji!

Teknolojinin kıyafetlere de yansıması ile birlikte giyilebilir teknoloji alanı yaratılmış durumda. Özellikle daha fazla fonksiyonun eklendiği bu kıyafetler giyilebilir teknolojinin daha fazla dikkat çekmesini sağlıyor. İşte birbirinden ilginç 10 giyilebilir teknoloji ve özellikleri.

Tap Strap Giyilebilir Klavye, Mouse ve Kontrolör

Gün boyunca bilgisayar kullanan kişilerin işlemlerini çok daha kolay bir hale getirmeyi hedefleyen bu yeni ürün, fiziksel klavyeye basar gibi yazı yazması ve mouse kontrol eder gibi hareketler yaparak fareyi kontrol etmenizi sağlıyor. Parmaklarınıza geçireceğiniz özel aparat sayesinde tüm bu hareketleri destekleyen donanım böylece daha hızlı bir kontrol imkanı elde edebilirsiniz.

Nike Adapt BB

Giyilebilir teknolojide ön plana çıkan bir diğer ürün ise Nike tarafından geliştirildi. Bağcıksız bir şekilde üretilen ayakkabı dijital sıkılık kontrolü adı verilen bir teknolojiyi kullanıma sunuyor. Böylece kullanıcıların ayağını sıkmayan ve rahat edeceği ayarlamaları yapan ayakkabı, ortopedi açısından da oldukça sağlıklı.

Beddr SleepTuner Uyku ve Nefes Monitörü

Gece uyku problemi yaşayan ya da daha kaliteli bir uyku hedefleyen kullanıcılara yönelik geliştirilen bu uyku ve nefes monitörü, uyku sırasında alınan oksijeni takip ediyor. Böylece cihazdan alınan veriler ile daha farklı bir uyku deneyimi yaşayabilmek mümkün.

Electricfoxy Ping

Giyilebilir teknolojinin en farklı ürünlerinden bir tanesi olan Electricfoxy Ping, sosyal ağlarda ileti paylaşma imkanı sağlıyor. Mobil cihaz ile eşleştikten sonra sosyal ağlara yönelik kontrol imkanı sağlayan kıyafet, Facebook hesabının yönetilmesinde oldukça dikkat çekici. Üstelik omuz bölümüne yerleştirilen küçük bir motor sayesinde Facebook’ta bildirim geldiği halde kullanıcıya titreşim olarak bilgi gönderiliyor.

Ringly

Fitness takibi meditasyon ve mobil bildirimlerin öğrenilmesi adına farklı fonksiyonları bulunan Ringly, su geçirmez yapısıyla yüzük kullanımını çok farklı bir boyuta taşıyor.

Blacksocks Smarter Socks Plus+

Teknolojinin eriştiği bir diğer kıyafet ise çoraplar özel bir teknolojiyi kullanan bu ürün çorapların ne zamandan beri kullanıldığını, kaç defa yıkandığını ve kaç gün arayla giyilidğini istatistiki olarak sizlere sunuyor. özellikle çorap konusunda özel hassasiyeti bulunan kişiler için ürün dikkat çekici olabilir.

Luci

Giyilebilir teknolojide en etkin örneklerden bir tanesi olan Luci, 360 derece sanal gerçeklik görüntülerini 4K kalitesinde sunuyor. Tek 1 inç için 3000 piksel desteği sağlayan bu özel gözlük, böylece teknolojiyi sevenler için oldukça ideal.

PUMA RS-Computer Bilgisayarlı Koşu Ayakkabısı

Nike gibi bir başka ayakkabı üreticisi olan Puma da yine teknoloji destekli özel bir ayakkabı modelini geliştirdi. Bluetooth bağlantısını kullanan cihaz böylece koşu gibi farklı spor etkinliklerinde takip imkanı sağlıyor.

Levi’s x Google Jacquard Commuter Trucker Jacket

Dünyaca ünlü giyim markası Levi’s ise ceketinde yer verdiği özel teknoloji ile giyilebilir teknoloji ürünlerine katkı sağlamış durumda. Akıllı telefon üzerinden bluetooth bağlantısı ile çalışan ceket özellikle telefondan uzaklaşması halinde bildirim gönderiyor ve telefonu kaybetme gibi riskleri ortadan kaldırıyor.

Motiv Smart Ring

Bir başka yüzük teknolojisi olan Motiv Smart Ringi kullanıcı hareketlerini takip ediyor, kalp atışını ölçüyor ve yine kaliteli bir uyku adına uyku analizi yapıyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.