Call Of Duty En Son Serisi

FSP oyun kategorisinde liderliği elden bırakmayan Call Of Duty serisinin yeni oyunu merakla bekleniyor. Kurgusal ve çatışmalı sahnelere şahit olacağımız Call Of Duty en son serisi, savaş ortamının çevresinde gerçeklik boyutlarını zorluyor. Zorlu görevlerden zombi moduna kadar geniş oyun alanı sunan Call Of Duty, her dönem savaşlı temaları ile damga vurmaya devam ediyor. Teknolojinin gelişmesi ile oyunun ana karakterleri ve düşmanları, bazı yenilikçi silahlara ve ekipmanlara sahip oluyor. Son dönemlerde çıkan oyunlarda, robot ve mekanik yapılar oldukça dikkat çekiyor. Oyun, en son seriden önce çıkardığı Black OPS 4’ün piyasaya çıkmasından sonra yeni oyunu konuşulmaya başlandı.

Efsane Modern Warfare Serisi Geri Dönüyor!

Yazılım şirketi, Black OPS 4’de kullanılan black out modunu etkinleştirdikten sonra yeni seri ile oyun severlerin ilgisini çekmeyi planlıyor. Oyunun isminin de sır gibi saklandığı Call Of Duty en son serisi, oyun severler tarafından büyük bir merakla beklendiği biliniyor. 2007 yılında çıkan serideki ilk oyunun Modern Warfare olduğu biliniyor. 2009 yılında aynı serinin Modern Warfare 2 versiyonu piyasaya sunuldu. Modern Warfare 3 oyunuyla seriyi bitiren yazılım şirketi, bu oyunu 2011 yılında oyun tutkunlarının beğenisine sundu. Yazılım şirketine yakın kaynaklardan alınan duyumlara göre, yeni çıkacak oyunun Call of Duty Modern Warfare olması bekleniyor. Yeni çıkacak oyunun, bitirilen Modern Warfare serisine tekrar döneceği de söylentiler arasında yer alıyor.

Call Of Duty Serisinin Kurgusal Gerçekliği

Yapımcılar yeni oyunda gerçek olayları kurgulamayı da amaçlıyor. Daha önceki oyunda, Rus terörist grubunun güvenini kazanmak için sivilleri öldürerek bölümü tamamlayan CIA ajanı, şiddet içerikli sahnelerden dolayı oldukça fazla eleştiri almıştır. 30 Mayıs’ta oyunla ilgili açıklama yapılacağını belirten yetkililer oyun tutkunlarını, 16 senedir ekrana kilitleyen Call Of Duty en son serisi ile hikâye moduna sahip olacağını belirtiyorlar.

86 puan alarak oyundan beklenen grafiği yakalayan serinin bir önceki oyunu Call of Duty 4 Modern Warfare, 94 puan almıştı.175 GB boyutundaki oyun, dar depolama alanları olan oyuncular için zorlayıcı oluyor. Yoğun ilgi ile heyecanla beklenen oyunun, sunucularında meydana gelen sorunlar nedeniyle oyun severleri hüsrana uğratmıştır. Bu sebeple oyunda bir güncelleme ve eksik kısımların giderilmesi konusunda bir adım atılması beklenmektedir. Bu yapıldığı taktirde oyunun olduğundan daha fazla indirme sayısına sahip olacağı düşünülmektedir. Birkaç eksiklik sebebiyle bu güzel oyunun sorunlu hale gelmesi veya eksik olarak nitelendirilmesi biraz haksızlık olarak görülmelidir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.