Discord Müzik Botu Ekleme

Teknolojinin artması birçok yeni uygulamayı da beraberinde getirmektedir. Bunlardan biride discord uygulamasıdır. Discord birçok kişinin aynı anda bağlandığı bir sesli iletişim uygulamasıdır. Dünya’nın her yerinde kullanılan discord uygulaması yaklaşık 800 milyon kullanıcıya sesli iletişim imkânı sağlamaktadır.

Nasıl Discord İndirebilirim?

Dünya’da neredeyse 1 milyar insana sesli iletişim imkânı sağlayan discord uygulamasını pek çok yerden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Kendi sitesi dâhil olmak üzere birçok site üzerinden erişim imkânı bulabilirsiniz.

Telefonlarda playstore uygulamasından kolaylıkla indirebilir, ailenizle veya arkadaşlarınızla sohbetin tadını çıkartabilirsiniz. Çoğu oyun severinde tercih ettiği bir sesli iletişim adresi olarak da görülmektedir.

Nasıl Discord Kanalı Oluşturabilirim?

Discord uygulamasını indirdikten veya bir tarayıcı üzerinden giriş yaptıktan sonra sizden e-mail adresi ve şifre isteyerek kendinize ait bir hesap oluşturmanızı isteyecektir. Hesap oluşturduktan sonra rahatlıkla giriş yapabilirsiniz. Hesabınıza erişim sağladıktan hemen sonra sol kısımda 2 adet resim ile karşılaşacaksınız.

Resimlerden biri ‘sunucu oluştur ( Kanal oluştur)’ diğeri ise ‘bir sunucuya ( kanala) bağlan’ olacaktır. Oradan sunucu oluştur kısmına tıklayarak kendi sohbet kanalımızı oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz sunucunuzda, sunucunuzu düzenleyebilir farklı eklentiler de (bot) ekleyebilirsiniz.

Discord Sunucusunda Bot Ne İşe Yaramaktadır?

Sunucunuza ekleyeceğiniz botlar sayesinde çoğu işlerinizden kurtulmuş olursunuz. Botlar sayesinde discordda tek kaldığınız zamanlarda müzik dinleyerek can sıkıntınızı atabilirsiniz. Sunucunuza farklı üyeler girdiğinde otomatik yönlendirme mesajları veya reklam içerikli mesajlar ile üyeleri bilgilendirme ve yönlendirmede bulunabilirsiniz.

Discord botları sayesinde sunucunuz daha eğlenceli hale gelecektir. Yasaklı içerikler paylaşılmasını engelleyecek, ortamın daha elit kalmasını sağlayacak, üyelerinize müzik hizmeti sunacak, döviz kurlarını takip etmelerini sağlayacaksınız. Kanallarınızı ise daha rahat bir şekilde yönetmenizi sağlayacaktır.

Discord Botları Nasıl Yapılır?

Discord sunucunuza ekleyeceğiniz bu botlar farklı yazılım dilleri ile oluşturulmaktadır. Eğer bir bot yapmak istiyorsanız öncelikle sağlam bir yazılım dili bilmeniz gerekmektedir. Yazılım dilleri olmadan bir bot oluşturamazsınız. Birçok yazılım dili ile yapılan bu botlar sayesinde sunucunuz daha eğlenceli hal almaktadır. Lakin bu eğlencenin arkasın da ciddi emeklerin olduğunu da unutmamak gerekir. Sunucu botları perl, java, python, ruby,  php, windows, vb yazılım dilleri ile yapılmaktadır.

 

 

Sunucuya Nasıl Müzik Botu Ekleyebilirim?

Sunucunuza müzik botu eklemeden önce profilinize gidip genel izinler bölümüne bakmanız gerekmektedir. Orada Sunucuyu yönet botunun işaretli olması gerekmektedir. Aksi takdirde ne kadar çağırırsanız çağırın bot sunucunuza eklenmeyecektir. Birçok siteden müzik botu ekleyebilirsiniz.
Hangi siteden bot eklemek istiyorsanız oradan sunucuya bot ekle veya sunucuya bot davet et gibi yazılar görebilirsiniz. Oradan Sunucuya bot ekle dedikten sonra bir pencere açılacaktır. O pencereye sunucunuzun linkini ekleyip davet et butonuna basmanız gerekmektedir.

Tüm bu işlemlerden sonra botun sunucunuza gelmesi gerekmektedir. Bunu öğrenmenin en basit yöntemi ise sağ tarafta sunucunuzda kimlerin olduğunu görmenizde yardımcı olan kişiler yeri vardır, oradan botun sunucuya giriş yapıp yapmadığını net bir şekilde görebilirsiniz. Bot sunucunuza giriş yaptıktan sonra son olarak yetkilendirme işlemi kalacaktır. Botlarda ne kadar Oauth2 yetkisi verilmiş olsa da bazen çalışmayabiliyor. Bu yüzden bota sağ tıklayıp yetki ver dedikten sonra botu çalıştırabilirsiniz.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.