Facebook’ta Otomatik Video Oynatmayı Kapatma

Facebook’ta videolar için otomatik moda geçilmesi, özellikle mobil kullanıcılarda sorun yaratmaya başladı. Öyle ki internet kullanımında kotalı ve sınırlı olan kullanıcılar bu otomatik video oynatma özelliği nedeniyle izlemek istemediği videoları dahi arka planda açmak zorunda kaldı. Bu zorunluluk, beraberinde internet paketinin bitmesi ile sonuçlanırken kullanıcılar çok basit bir şekilde yapabileceği video oynatmayı kapatma işlemleri sayesinde mobil verisini koruyabiliyor. Bu bakımdan benzer sorunları yaşamamak ya da yaşıyorsanız engellemek adına Facebook’ta otomatik video oynatmayı kapatabilirsiniz. 

Facebook’ta Otomatik Video Oynatmayı Kapatma Nasıl Yapılır? 

Facebook kullanıcıların Facebook’ta otomatik video oynatmayı kapatması adına ayarlar bölümünden gerekli işlemleri yapması yeterli. Üstelik iPad, iPhone gibi iOS işletim sistemlerinde farklı, Android işletim sistemlerinde farklı ve yine bilgisayarlarda farklı bir şekilde yapılacak bu video oynatmayı kapatma işlemleri ile tüm cihazlarınızda kontrolü ele alabilirsiniz.

Bilgisayarda Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

Bilgisayar kullanıcılarının otomatik video oynatmayı kapatmak adına oturum açtıktan sonra sağ üst bölümünde yer alan ayarlar seçeneğini seçmesi gerekmektedir. Daha sonrasında açılacak yeni ekranın sol tarafında yer alan menüden videoları, açılacak ekranda ise otomatik video oynat seçeneğini kapalı durumuna getirmeniz gerekir. Bilgisayardan yapacağınız girişlerde videoların otomatik bir şekilde oynatılmasını bu ayarlar engelleyecektir. 

Android Telefonlarda Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

Android işletim sistemine sahip telefonlarınızda otomatik video kapatmayı gerçekleştirebilmek adına öncelikle Facebook uygulamasını kullanmanız ve uygulamada oturum açmanız gerekir. Ardından yine sağ üst tarafta yer alan simgeye tıklayarak uygulamadan ayarlar bölümüne geçiş yapmalısınız. Açılacak olan ekranda otomatik video oynatma seçeneğini bularak detaylı ayarlar kısmına geçiş yapmalısınız. Bu bölümde dilerseniz sadece Wi-Fi bağlantılarında videoların otomatik oynatılmasını seçebilir, dilerseniz de tamamen kapalı duruma getirebilirsiniz. 

iOS İşletim Sistemlerinde Facebook Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır? 

iOS işletim sistemlerinde otomatik video kapatmayı gerçekleştirebilmek adına yine uygulamanın üzerinden işlem yapılması gerekmektedir. Uygulamayı açarak hesabınız ile giriş yaptıktan sonra sağ üst tarafta yer alan ayarlar bölümüne geçiş yapın. Ardından ekranda yer alacak seçenekler arasından videolar ve fotoğraflar seçeneğini seçin. Bu bölümde yer alan otomatik oynatma seçeneklerinden dilediğiniz gibi seçim yaparak otomatik oynatma işlemlerini tamamlayın. 

Belirtilen bilgiler dahilinde kullanıcılar diledikleri cihazlarda kolay bir şekilde video oynatma işlemlerini kendi isteklerine göre yapabilir. Yapacağınız bu işlemler sonrasında videolar otomatik olarak oynamayacağı için kullanıcı kotanız da daha fazla kontrolünüzde olacaktır. Üstelik izlemek istemediğiniz videoların gereksiz yere oynatılması da böylece önlenecektir.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.