Google ‘dan Huwaei ’ye Darbe

Satış rekorlarına imza atan tüm dünyada üstün başarı performansı gösteren huwaei akıllı cihazları son dönemlerde adını sıkça Amerika ile arasında yaşadığı ticari anlaşmazlıklar duyurdu. Amerika ile çok zorlu süreç içinde olan Çinli marka huwaei ilerleyen süreçlerde nasıl bir ortamda olacağı merak konusu olmaya devam ediyor. Tüm dünya basınında yer alan bu konu özellikle yine çarpıcı açıklamalar ile yeni bir sürece girdi. Google uygulaması dünya devi olan bir marka ve Amerika markası olmasından dolayı bu ticari anlaşmazlıklar sonucu çok ciddi gelir elde etmesine rağmen tarafını belli etti. Teknolojinin en büyük markası olan Google ‘ın Android işletim sistemi içerisinde huwaei ile ilişkilerinin sınırlandırması kararı huwaei kullanıcıları tarafından yoğun ilgi ile takip ediliyor.

 

Google Ve Huwaei Arasındaki Gerilim

Son zamanlarda yaşanılan gerginlikten sonra Google yeni bir hamle yaparak Huwaei modeli olan Mate 20 pro modeli ve 10 Q betayı programdan çıkararak yeni bir gerilime imza attı. Huwaei tarafından henüz bir açıklama yapılmayan son durumda özellikle yeni programlarında kaldırılacağı düşünülüyor. Amerika’nın ticari anlaşmazlıklar sonucu gerilim yaşadığı ve huwaei markasını ciddi bir güvenlik teşkil eden sorunlu bir marka olarak kamuoyuna duyurması dahada artacağını görmekteyiz. Amerika’da yasaklama kararı ile başlayan gerginlik sonrası Amerika markası olan Google bu durum sonucu huwaei akıllı cihazları ile tüm anlaşmaları sınırlama kararı alarak büyük yankı uyandırdı. Huwaei bir açıklama yapmadı fakat sürekli olarak tek yaptığı açıklama kullanıcılar mağdur olmayacak. Muadil uyumlu programlar geliştirilmesi bekleniyor.

 

Gmail Ve YouTube ‘un Çalışmama Riski Varmı?

Amerika ile gerilim yaşayan dünya devi huwaei markası Google uygulamasının aldığı kararlar sonucunda kullanıcıların çok etkilenmediği öne sürülüyor. Yaptırımlar huwaei akıllı cihazları kullanan kişileri etkilenmeyen yaptırımlar sonucu önümüzdeki zamanlarda farklı yaptırımlarla gündeme geliyor. Ancak Google play uygulamasında yeni güncelleme ve yapılandırma yapılması sonucu huwaei akıllı cihaz kullanıcıları sisteme giriş yapamayacağı ortaya çıkıyor. Diğer önemli konuda dünyada en çok kullanılan Gmail hesabı ve youtube programının çalışıp veya çalışamayacağı konusu gündemde. Android yapılandırma sonucu tamamen doğru veriler olmasada huwaei telefonlarında çalışamayacağı belirtiliyor. Huwaei akıllı cihazların ekonomik olarak maddi açıdan çok önemli gelirleri bulunuyor.

 

Huwaei Akıllı Cihazları Olumsuz Günler Bekliyor Mu?

Bu kadar olumsuz koşulların ortaya çıkması sonucu en merak edilen ve takip edilen konu huwaei akıllı cihazları kullanan kişiler ne yapacak. En yakın seçenekte program geliştirmesi beklenen Çinli üreticiler huwaei cihazlarını kullanan kişilerin mağdur olmayacağını açıkladı.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.