GTA 4 Soru İşareti Görevi

2008 yılı itibariyle piyasaya sunulan GTA 4, aradan geçen uzun yıllara rağmen pek çok kişinin favori oyunlarından birisi. Tekrar tekrar oynanan bu oyunda, bazı görevler oyuncuları oldukça zorladığı gibi bu görevlerden bir tanesi de GTA 4 soru işareti görevi. 

GTA 4 Soru İşareti Görevi Ne?

Çoğu oyuncu aldığı bu görevi nasıl yapacağını bilemezken soru işareti görevi çok basit bir şekilde geçilebiliyor. Görevde bir kişiyi öldürmeniz gerekiyor.

GTA 4 Soru İşareti Görevi Nasıl Yapılıyor?

Denize yakın olan yerden kolay bir şekilde görevi alabileceğiniz gibi görevi aldıktan sonra en yakında bulunan bir aracı alarak istenilen bölgeye gitmeniz gerekiyor. En önemli kısım ise burada başlıyor. Zira görevi aldığınız zaman size verilen telefon numarasını kullanarak öldürmeniz gereken kişiyi bulmanız gerekiyor. Bunun için de gittiğiniz yerde yer alan kalabalıkta telefondan istenen numarayı çevirerek aramanız gerekiyor. Telefonu kim açarsa, karşınızda göreceğiniz o kişiyi öldürmeniz yeterli. Çoğu kişi telefon ile arama bölümünü tam olarak anlayamadığından dolayı soru işareti görevini tamamlayamıyor. Fakat GTA 4’te soru işareti görevi için bu şekilde bir yol izlemeniz yeterli. 

Görev Sonrasında Ne Yapılacak?

Görevi tamamladıktan sonra oyunun devamındaki görevleri yine benzer şekilde yaparak ilerleme kaydedebilirsiniz. GTA 4 ile yakalanan farklılık ve oyun serisinde yapılan büyük değişiklik, kuşkusuz görevlerin de zorlaşmasına neden oldu. Zira telefon gibi pek çok farklı aracın ortaya çıkması, görevleri yaparken kullanıcıların bu tip araçları kullanmasını da zorunlu kılıyor. GTA 4’te soru işareti görevi gibi oyun içinde anlaşılamayan farklı görevler de bulunuyor. Bu tür durumlarda ise kullanıcıların hikayeyi olabildiğince yakından takip etmesi ve görevleri alırken ekranda yer alan tüm detayları göz önünde bulundurması gerekiyor. Böylece zorlanmadan oyunundaki görevleri yapabilmek mümkün. Bu tip durumlarda özellikle Türkiye’deki oyuncuların İngilizce bilgisinin çok iyi olmaması da görevlerin anlaşılmamasındaki bir diğer sorun. 

GTA 4 Görev Hikayeleri

Niko Bellic, oyundaki ana karakter. Tüm senaryolar ve görevler bu karakterin etrafında şekilleniyor. Bir Amerikan rüyasını gerçekleştirmek üzere kaçak olarak Liberty City’e gelen karakter, daha sonrasında burada görevler ile hikayesini ve büyük şöhretini yaşamaya başlıyor. Oyuna yeni başlayan kullanıcıların hem kontrolleri hem de oyun içeriğini anlayabilmesi adına basit görevler verilirken oyunda yaşanacak ilerlemeler ile birlikte görevler çok daha zorlu bir hale geliyor ve kullanıcıların daha da uzun, zorlu bir mücadele vermesi gerekiyor. 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.