Hidrojen Yakıt İle Uçan Araçlar

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte günümüzde birçok özel proje gündemde yerini koruyor. Geçmişten günümüze yakıt türü ve diğer alanlarda birçok yenilik oldu. Son zamanlarda çok konuşulacak ve başarılı performansı ile değerli bulunan bir proje olarak karşımıza çıkan uçan taksi tasarımları çok dikkat çekiyor. Hidrojen yakıtın çok donanımlı ve sağlıklı bir yakıt olduğunu söyleyebiliriz. Ve bununla birlikte öne çıkan uçan taksi skai tanıtıldı. Uçan taksiyi ilk defa görenler başarılı buluyor ve şaşırtan görüntülere sahne oluyor. Hidrojen yakıt hücreleri ile çalışan normalde karada çalışan ama ilk defa uçan taksi projesiyle oldukça önemli bir ürün tanıtıldı.

 

Uçan Taksi Skai Hakkındaki Bilgiler

Alaka Teknologies isimli şirket tarafından tüm dünyaya çarpıcı bir ürün sunuldu. Uçan taksi skai tasarımı ile fark yaratan 500 kilometre yolu 4 saat uçabilen uçan taksi aracı skai çok dikkat çeken bir tasarıma sahip. Geçmişten günümüze geliştirilen araç tasarımlarında yakıt türüyle dönüm noktası olan uçan taksi 5 kişiyi taşıyabilen bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Çok beğenilen ve üstün başarı performansı gösteren skai uçan taksi özellikle hidrojen yakıt kullanması çevreyi asla kirletmeyen bir yakıt türüne sahip olması aynı zamanda bataryaya ihtiyaç duymaması ile adeta ilgi odağı oldu. Altı motoru olan uçan taksinin geliştirilmesinde BMW desingwork’un yardımı ile oluşmuş bir yapıya sahiptir. Yolculara ve kullanıcıya ekstra konfor sağlayan skai uçan taksi güvenliğe çok önem veren bir tasarıma sahip. Üstün görüş kapsamında hizmet veren detaylara sahip skai uçak takside paraşütte yer alıyor.

 

Uçak Taksi Skai Ne Zaman Yolcu Taşımaya Başlıyor

Yakın zamanda test sürüşlerine başlaması beklenen uçak taksi skai ilk aşamada özellikle ambulans ve kargo şirketleri tarafından kullanılması bekleniyor. Alaka şirketi tarafından geliştirilen skai aracının Ceo ‘su Steve Hanvey şehir genelinde uçan taksilerin kullanımının yaygınlaşması için 10 yıl beklenmesi gerektiğini belirtiyor. Çarpıcı açıklamalar yapan skai uçan taksi Ceo ‘su tarafından oldukça yoğun ilgi gösterilen uçan taksi skai ‘nin otomatik pilot yedeğinide yapan firma olarak öne çıkıyor.

 

En Temiz Enerji Türü İle Çalışan Uçan Taksi Skai Projelendirildi

2020 yılına kadar tamamen bitmiş olarak tamamlanması gereken uçan taksi skai aracı %99 geri dönüşümlü temiz ve hijyenik olarak bir yakıt türüne sahip. Alaka şirketinin yönetim kurulu Bruce Holmes rakip firmaların aksine evrenin en temiz yakıt türüne sahip olan tasarının daha iyi performans göstereceğini belirtti.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.