Huawei Freebuds Pro Özellikleri

Huawei markası gerek telefon gerekse kulaklık olarak kullanıcı memnuniyetini sağlamayı başarıyor. Huawei Freebuds Pro kablosuz kulaklık modellerinde markanın en iyilerinden bir tanesidir. Kullanıcının her an kullanımına yardımcı olan Huawei Freebuds Pro kendinden önce çıkan  Freebuds 3 ve Freebuds 3i kulaklıklarının özelliklerini de içinde barındırıyor. Huawei Freebuds Pro inceleme yaparken hem tasarım yönü hem de iç özellikleri incelenmeli ve özelliklerine karşı kullanım kolaylığı da göz önünde bulundurulmalıdır.

Huawei Freebuds Pro Tasarımı

Huawei Freebuds Pro silikon uc yapısından oluşur. Buradaki silicon uclar yumuşak ve hassastır. Kullanıcı kulaklığı taktığında hafiflik hisseder ve sıkmaz. Kulaklık tasarımında sap kısmı bulunur. İnce uzun olan sap kısmı normale göre kalın bir yapıya sahiptir. Sap kısmı kulaklık yerleşiminde kolaylık sağlar ve kaydırmayı önler. Kullanıcı hareket halindeyken ya da koşudayken kulaklığın düşmesini engeller. Aynı zamanda sap kısmında aşağı tarafta markanın logosu bulunur. Aynı tarafta dokunmatik mikrofon bulunuyor. Huawei Freebuds Pro inceleme esnasında Huawei Freebuds Pro’nun birçok farklı renkte cihaz üretildiği görülüyor.

Kulaklık ağırlık açısından ayrı ayrı her ikisi de 6 gram. Şarj kutusunun ağırlığı ise 60 gram. Şarj kutusu mat yapıya sahip ve kaliteli bir görünümü vardır. Ayrıca şarj cihazı, kablolu ve kablosuz olmak üzere iki şekilde gerçekleşiyor. Ayrıca kulaklığın Huawei Freebuds Pro IPX4 sertifikasına sahip olması sıvı durumlarında bozulmayacağının bir göstergesi haline geliyor.

Huawei Freebuds Pro  Çalışma Sistemi

Huawei FreeBuds Pro, aslında bluetooth kulaklık olmasının yanı sıra bluetooth alt yapısı sahip olan tüm cihazlarla bağlantı kurularak kullanıma açık bir cihazdır. Laptop, cep telefonu veya televizyona sistem kurularak kulaklık kullanılabilir. Fakat kulaklıktan yararlanmak daha konforlu yararlanabilmek için  AI Life uygulaması indirilebilir.  Böylece bu uygulama sayesinde Google Play ve Huawei AppGallery’de ücretsiz bir şekilde yarar sağlanır. Huawei Freebuds Pro inceleme ağırlıklı olarak sap kısmında gerçekleşiyor.

Kulaklığın sap kısmı yalnız kulaklıkların rahat şekilde kulağa yerleşip kaymamasını sağlamıyor. Bunun yanında birçok işlev gerektiren telefon ya da bilgisayar olmadan işlem gerçekleşiyor. Kulaklı sadece bir defa sıkıştırma işlemi ile arama yapılabilir ve devam eden müzik ise durdurulup başlatılabilir. Bu sıkıştırma işlemi iki kez gerçekleştirildiğinde  gelen aramaya cevap vermeme ve aynı zamanda çalan müzik ise bir sonrakine geçiyor.

Üçüncü defa sıkıştırma işlemi yapıldığında müzik bu sefer bir öncekine geçiyor. Sıkıştırma işlemi bu işlemlerin yanı sıra kulaklık içi gürültüye de çare olmuş oluyor. Gürültü engelleme ise, kaydırma işlemiyle ses düzeyinin her defasında yüzde 10 civarında indirilmesini sağlıyor. Sıkıştırma işlemi markanın diğer kulaklık modellerinde de bulunuyor. Ve kaydırma yöntemiyle ses değiştirebilme imkanını sunması silikon yapısının test odağı iki ucun uyumu kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlıyor.

Formun Üstü

Formun Altı

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.