Huawei Mate 30 Pro Özellikleri

Huawei tarafından piyasaya sunulan ve büyük dikkatlerin çekildiği Huawei Mate 30 Pro özellikleri ile büyüleyici durumda. Huawei; Apple ve Samsung gibi sektör devleri ile yaptığı yarışta yeni modelleri ile bu konuda ciddi gelişmeler elde ediyor. Telefon modellerinde yer verdiği yüksek teknolojiler ve göz kamaştırıcı özellikler markanın bu konuda yüksek satış rakamlarına ulaşacağının ilk sinyallerini bizlere verirken son modellerden bir tanesi Huawei Mate 30 Pro oldu.

Huawei Mate 30 Pro Nasıl Geldi?

Telefon için en büyük handikaplardan birisi ise Türkiye gibi pek çok bölgede satışa sunulmayacak olması. Bu nedenle sınırlı bir coğrafi alanda telefonu kullanmak mümkün olacak. Bununla birlikte yeni telefonda en dikkat çeken bir diğer yenilik ise Google Play Servisleri ve uygulamalarının diğer telefonlarda olduğu gibi ön yüklü olarak gelmemesi. Özellikle telefon hazırlık aşamasında Google ile Huawei arasında yaşanan sorunlar ile birlikte Huawei böyle bir değişikliğe gitmeyi uygun görmüştü.

Huawei Mate 30 Pro Özellikleri Neler?

Tanıtım sonrasında net olarak görülen cihazın teknik özellikleri oldukça üst seviyede ve yüksek performans vaat etmesi. 2 metre derinliğe kadar yarım saat süre boyunca, telefon suya dayanıklı durumda. 158.1/7.31 ve 8.8 milimetre ölçülerinde olan cihazda 198 gram ağırlık oldukça ideal. Bu bakımdan telefonun elde tutuşu ve kullanımı kolaylaştırması bekleniyor.

Telefondan ilk bakışta dikkat çeken bir diğer detay ise sadece açma ve kapatma tuşunun bulunmaması. Bu nedenle de kişilerin ses açma ve kapatma gibi işlemleri yaparken tuş kullanmasını da gerek kalmıyor. Bu tip işlemlerin yapılabilmesi adına ise dokunmatik ekran kenarının kullanılması yeterli.

Telefonun ekran özelliklerine bakıldığında ise 6.53 inç boyutunda bir ekranın tercih edildiği görünüyor. 18.9 ekran formatını destekleyen telefonda 409 dpi değeri piksel yoğunluğu mevcut. HD gibi ek destekleri de sağlayan ekran, bu açıdan kullanıcıları tatmin edecek durumda.

Huawei Mate 30 Pro İşlemci Modeli Ne?

İşlemci tarafında ise Kirin 990 modeli kullanılıyor. Bu çipte ise 2 adet 2.86 GHz hızında çalışan Cortex-A76 çekirdeğine, 2 adet 2.36 GHz hızında çalışan Cortex-A76 çekirdeğine ve 4 adet 1.95 GHz hızında çalışan Cortex-A55 çekirdeği var. Telefonda yer alan diğer teknik özellikleri ise şöyle;

8 GB RAM

128 GB ya da 256 GB hafıza

4 arka kameraya sahip olan cihaz, kamera özellikleri ile oldukça etkileyici durumda. Cihazın ön tarafında 32 megapiksel çözünürlüğünde ana kamera bulunurken ön tarafta yer verilen çift kamera ile selfie başta olmak üzere görüntülerde ek destekler sağlanıyor. Cihazın arka tarafında yer alan 4 çift kamera ise telefonda beklenen kaliteyi çok daha arttırmış durumda.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.