Instagram Beyaz Ekran Sorunu

Sosyal ağların telefonlar için hazırlanan özel uygulamalarında dönem dönem bazı hatalar ve sorunlar yaşanabilmektedir. Bu hatalar ve sorunlar yaşandığında kesinleşmiş çözümler uygulanarak mevcut problem giderilebilir. Bununla birlikte en çok görülen problemlerde internet dünyasındaki forum, web sayfaları da oldukça dikkat çekmektedir. Bu problemler arasında yer alan Instagram beyaz ekran sorunu ise çoğu kullanıcının ortak yaşadığı sorunlardan birisidir. 

Instagram Beyaz Ekran Sorunu Neden Kaynaklanır?

Çözümünde tek bir yöntem etkili olmadığından dolayı kullanıcıların mevcut önerileri ve çözüm alternatiflerini deneyerek problemi gidermesi mümkündür. Instagram beyaz ekran hatası daha çok Android işletim sistemlerinde görülmektedir. Bunun bugüne kadar netleşmiş olan en önemli sebebi ise 3. parti uygulamalarının kullanılmasıdır. Bu nedenle Instagram için farklı uygulamalar kullanarak hesabına giriş yapan kullanıcılar Instagram’da oturum açmak istediği dönemlerde beyaz ekran ile karşı karşıya kalabilmektedir. 

Instagram Beyaz Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

Kendiliğinden düzelmeyen bu hata, üstelik sadece telefonlara özgü değil. Tablet gibi farklı cihazlarda da benzer şekilde görülebilmektedir. Instagram beyaz ekran sorunu için çözümler Instagram’daki beyaz ekran sorunu çözülebilmesi adına kişilere farklı çözümler denemesi gerektiğinden dolayı yaşadığınız problemlerde şu önerileri deneyebilirsiniz. 

Instagram Beyaz Ekran Sorunu Çözümleri

Android işletim sistemlerinde 3. parti uygulamalar kullanıldığından dolayı öncelikli olarak cihazınızda yer alan bu tip uygulamaları mutlaka kaldırmalısınız. Eğer takipçi kasma gibi farklı programlar kullanıyorsanız da Instagram’ın güvenlik filtrelerine takılarak benzer sorunlar yaşamanız mümkündür. Bu nedenle bu tip uygulamaları mümkün olduğu kadar kullanmamalısınız. 

Beyaz ekran sorunlarında internet bağlantısını kontrol edilmesi Wi-Fi ya da mobil veriye geçiş yapılarak mevcut sorunun giderilip giderilmediği de kontrol edilmeli. 

Bu işlemleri yaptıktan sonra sorununuz çözülmedi ise bilgisayar tarayıcısı üzerinden Instagram adresine giriş yaparak oturum açın. Bilgisayar kullanma imkanı olmayan kullanıcılar ise telefonlarda yer alan herhangi bir tarayıcı üzerinden benzer şekilde oturum açmalıdır. Bu tip girişlerde herhangi bir problem yaşamıyorsa özellikle izin verilen uygulamalar bölümünden tüm uygulama yetkilerini kaldırın. Bunun için ise profilden ayarlar bölümünü kullanarak izin verilen uygulamalar sekmesinden uygulamaları görüntüleyin. 

Daha sonrasında Android işletim sisteminde programı sıfırlayın. Sıfırlama ve önbellek silme işlemleri için ise sırasıyla ayarlar, uygulamalar ve tümü bölümünden Instagram’ı seçerek önbellek ve verileri temizleme seçeneğini takip edin. 

iOS İçin Çözüm Ne?

Android işletim sistemi için yapacağınız bu işlemler sonrasında probleminiz çözülmüş olacaktır. iOS işletim sistemlerinde benzer sorunların yaşanması çok düşük ihtimal olsa da uygulamanın kaldırılarak tekrar yüklenmesi ya da varsa güncellemelerin alınması yeterli olmaktadır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.