İnstagram Hesap Dondurma

Milyonlarca kişinin kullandığı ve günlük milyonlarca kişinin giriş yaptığı instagram uygulaması, hayatta en çok karşılaştığımız sosyal medya aracıdır. Ücretsiz olarak fotoğraf, video ve hikâye paylaştığımız uygulamada insanlar keyifli vakitler geçirmektedir. Sosyal medya kapsamında en çok tercih edilen uygulama olan instagram uygulaması, 6 Ekim 2010 tarihinde kurulmuştur. 2010 yılından günümüze kadar 1 milyara yakın kişi uygulamaya ücretsiz olarak üye olmuştur. Günden güne kayıt olan kişi sayısı artarak en popüler sosyal medya platformu konumuna gelmiştir. Uygulamaya milyonlarca kişi kayıt olduğu gibi bazı kullanıcılarda özel nedenlerden dolayı hesaplarını geçici olarak dondurma işlemlerini yaparak silmektedir.

İnstagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Hesabınızı iki yöntem ile geçici olarak silebilirsiniz. İlk yöntem, tarayıcı üzerinden link erişimi sağlayarak, direkt hesap dondurma kısmına giriş yapabilirsiniz. Diğer yöntem ise ilk öncelikle kullanıcı adınız ve şifreniz ile dondurmak istediğiniz hesabınıza giriş yapmalısınız. Hesabınız giriş yaptıktan sonra, sağ üst küçük profil köşesine tıklayarak, ayarlar sekmesine erişim sağlayınız. Karşınıza profil bilgilerinizi ve profil fotoğrafınızı düzenleyebileceğiniz bir ekran çıkacaktır.

Ekranın sağ alt köşesine doğru ilerleyerek, hesabımı geçici olarak kapat seçeneğine tıklamalısınız. Hesabımı geçici olarak kapat kısmındaki neden kapatmak istediğinizi ve şifrenizi girerek, üyeliğinizi istediğiniz süre kadar sonlandırabilirsiniz. Fakat üyeliğinizi aktif etmeniz durumunda, tekrar dondurmak için 7 gün beklemeniz gerekecektir. 7 gün bekledikten sonra bu işlemleri tamamlayarak rahatlıkla dondurabilirsiniz.

İnstagram Hesabımı Dondurduğumda Mesajlarım ve Takipçilerim Silinir Mi?

İnstagram üyeliğinizi dondurmak, tamamen kalıcı olarak silmek değildir. Üyeliğinizi dondurmak geçici olarak hesabınızı bir süreliğine silmektir. Hesabınızı geçici olarak dondurduğunuzda, mesajlarınız ve takipçileriniz silinmez. Aynı zamanda üyeliğinizi dondurduğunuzda, profil bilgileri, fotoğraflar, videolar, istatistikler, kısacası hesabınızdaki hiçbir şey silinmez. Dondurma süresi tamamen sizin isteğinize kalmaktadır. Bu bağlamda istediğiniz zaman hesabınızı tekrar aktif bir hale getirerek, rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Hesabımı Dondurduktan Sonra Uzun Süre Giriş Yapılmazsa Hesap Silinir Mi? 

Sosyal medya kullanıcıları, bazı nedenlerden dolayı hesaplarına geçici olarak bir süre ara veriyor. Bu bağlamda kullanıcılar üyelik dondurma işlemlerini gerçekleştirerek, geçici olarak hesaplarını silmektedir. Üyeliklerini donduran kullanıcıların çok merak ettiği sorulardan bir tanesi de uzun süre giriş yapılmazsa hesabım silinir mi? olmuştur. İnstagram dondurma işlemleri kısmında belli bir süre belirtmiyor. Bundan dolayı da istediğiniz zaman hesabınızı rahatlıkla aktif edebilirsiniz. Üyeliğinizi tekrar aktif ettiğinizde de herhangi bir sorun ile de karşılaşmazsınız.

İnstagram Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Dünyanın en popüler olan instagram uygulamasına günde milyonlarca kullanıcı giriş yaparken binlerce kişi de hesaplarını silmektedir. Kullanıcılar ders çalışma, mesleki durum gibi sebeplerden dolayı instagramlarına kalıcı olarak son vermektedir. Elbette instagram hesabı tamamen kalıcı olarak silmek mevcuttur.

Öncelikle hesabınızı silmek için tarayıcı üzerinden, link ile instagram hesap silme bölümüne erişim sağlamalısınız. Karşınıza yeni sekme olarak hesap silme bölümü çıktığında neden hesabınızı silmek istediğinizi seçiniz. Daha sonra şifrenizi girerek instagram üyeliğinizi kalıcı olarak sonlandırabilirsiniz. İnstagram hesap silme işlemleri, android uygulama üzerinden olmamaktadır. Bundan dolayı bilgisayar ve telefon tarayıcı üzerinden erişim sağlamalısınız. Hesabınız sildikten sonra, tekrar açmanız mümkün değildir.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.