İnstagram Hesap Silme

İnstagram ücretsiz olarak fotoğraf ve hikaye paylaşılan sosyal medya uygulamasıdır. Bu sosyal medya uygulamasını, dünya genelinde ortalama 900 milyon kişi kullanmaktadır. Ülkemizde ise uygulamayı ortalama 38 milyon kişi kullanıyor. Dünya genelinde, instagram uygulamasına günlük binlerce kişi kayıt olurken, yüzlerce kişi de bazı nedenlerden dolayı hesabını silmektedir. Bu bağlamda instagram hesabınızı tamamen silebileceğiniz gibi geçici olarak da kapatabilirsiniz.

İnstagram Hesabı Nasıl Silinir?

İnstagram hesabınızı tamamen silmek için ilk önce hesap silme linki üzerinden hesap silme sekmesine giriş yapmalısınız. Karşınıza yeni ekran olarak hesap silme kısmı çıkacaktır. Neden hesabınızı silmek istediğinizi seçerek ve şifrenizi girerek üyeliğinizi kalıcı olarak silebilirsiniz. Fakat Google Play’den indirdiğiniz instagram uygulamasından hesap silme mevcut değildir. Bundan dolayı sadece chrome üzerinden hesabını silebilirsiniz. Hesabımı sil seçeneğine tıkladığınızda medyanızda ki bütün fotoğraflar, hikayeler ve videolarda tamamen silinecektir. Tamamen silinen bir hesabın tekrar geri getirilmesi mümkün değildir. Sadece geçici olarak sildiğiniz üyelikler tekrar etkinleştirilir. Aynı zamanda üyeliğinizi sonlandırdıktan sonra, tekrar aynı kullanıcı adı ile hesap açamazsınız.

Farklı bir kullanıcı adı ile üyelik oluşturabilirsiniz. Yedek olarak farklı kullandığınız bir hesabı silmek içinde yöntemler bulunuyor. Diğer hesabınızı silmek için hesabımı sil kısmına erişim sağlamalısınız. Daha sonra karşınıza hesabımı sil butonunun sağ üst köşesinde, kullanıcı adı çıkacaktır. Sağ üst köşedeki kullanıcı adına tıklayarak, hesabınızdan çıkış yapın. Tekrar chrome üzerinden diğer kullandığınız yedek hesabınıza giriş yaparak, yukarıda açıkladığımız hesap silme işlemlerini gerçekleştiriniz. Aynı şekilde bütün bilgileriniz ve medyanızdaki materyaller tamamen silinecektir.

İnstagramı Geçici Olarak Silme 

Üyeliğiniz geçici olarak kapattığınız da medyanızda ki fotoğraf, video, hikaye, biyografi gibi materyalleriniz silinmeyecektir. Aynı zamanda istatistikleriniz, beğenileriniz ve yorumlarınızda silinmeyecektir. İnstagramı kalıcı silme bölümünde olduğu gibi uygulama üzerinden geçici olarak silme mevcut değildir. Bundan dolayı bilgisayar ve android telefon aracılığı ile chrome üzerinden geçici olarak üyelik silme  işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnstagram uygulamanızı geçici olarak bir süreliğine silmek için ilk önce kullanıcı adınız ve şifreniz ile sayfaya giriş yapmalısınız. Sayfaya giriş yaptıktan sonra, sağ üst köşede küçük profil fotoğrafınızın olduğu butona tıklayarak, ayarlar sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Yeni ekranda karşınıza profil bilgilerinizin olduğu düzenleme bölümü gelecektir. Sağ alt kısımda, hesabımı geçici olarak kapat mavi ibareli butonu göreceksiniz. Butona tıklayarak karşınıza hesabımı geçici olarak kapat bölümü gelecektir. Bu bölümden neden kapattığınızı seçerek ve şifrenizi girerek üyeliğinizi geçici olarak sonlandırabilirsiniz. Şifrenizi unutmanız durumunda mavi ibareli şifremi unuttum sekmesine tıklayarak yeni şifre alarak, hesabınızı geçici olarak silebilirsiniz.

Geçici olarak Hesap Silindiğinde Takipçiler ve Mesajlar Silinir Mi?

Günlük hayatta milyonlarca kişi instagrama giriş yaparken, bazı kişilerde ders çalışma özel gibi durumlardan dolayı hesabını geçici olarak sonlandırıyor. İnstagramı tamamen sildiğiniz de bütün bilgiler, mesajlar ve takipçilerde beraberinde silinecektir. Fakat hesabınızı geçici olarak dondurduğunuzda takipçileriniz ve mesajlarınız silinmeyecektir. Hesap dondurma işlemleri haftada sadece 1 kez yapılmaktadır. Dondurulan hesap açıldıktan 7 gün sonra, tekrar hesabınızı geçici olarak silebilirsiniz. İnstagram hesabınızı geçici olarak dondurduktan sonra tekrar giriş yaptığınızda aynı düzende kullanmaya devam edebilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.