Instagram İşletme Profili Nasıl Açılır?

Instagram’da bireysel olarak kullanılabilecek profillerin yanı sıra işletme profili özelliği de kullanılır. Bu bakımdan Instagram işletme profili nasıl açılır adımlarını takip ederek işletmeniz için daha özel bir Instagram profili kullanmaya başlayabilirsiniz.

Instagram İşletme Profili Ne İşe Yarar?

Özellikle internet üzerinden hizmet ya da ürün satışı gibi farklı işlemler yapan kişiler daha fazla kişiye erişmek ve daha profesyonel bir sosyal medya yönetimi sağlamak adına işletme profilini tercih etmelidir. Bu tip profiller daha güvenilir olacağından dolayı kişilerin daha fazla kişi tarafından takip edilebilmesi, yine satışların ya da hizmetlerin arttırılması söz konusu olmaktadır.

Instagram İşletme Profili Farkları Nelerdir?

İşletme profiline sahip olduğundan kişilerin iletişim bilgilerinin yanında açık adres bilgileri herkes tarafından görülür. Telefon numarası, konumu gibi pek çok farklı bilgi profil dahilinde sunulmaktadır. Instagram işletme profili açıldığında işletme ile ilgili bilgi almak isteyen kişiler şeffaf bir şekilde tüm bilgilere erişim sağlayabilmektedir. İşletme profiline geçiş yapmak isteyenlerin bu konuda işlemlerini kolay bir şekilde yapabilmesi söz konusudur.

Instagram İşletme Profili Nasıl Açılır?

Instagram işletme profili direkt açılmadığı gibi mevcut hesap işletme profiline döndürülmektedir. Bunun için ise kişilerin Facebook’ta işletme hesabınım olması ya da mevcut bir hesapta yönetici konumunda bulunması gerekmektedir. Aksi halde profil üzerinden geçiş yapılması söz konusu olmayacaktır. Bu şartları sağlayan kişiler aşağıdaki adımları takip ederek Instagram işletme profili açabilir.  Instagram işletme profili açabilmek adına;

Instagram uygulamasını açın ve ardından profilin sağ üst kısmında yer alan ayarlar bölümüne dokunarak işletme profiline geç seçeneğini seçin.

Seçim sonrasında uygulama tarafından Facebook sayfaları açılacak ve yönetici olduğunu sayfa seçimini yapmanız istenecektir.

Facebook üzerinden bu seçimleri yaptıktan sonra ise Instagram’da hesabını işletme hesabına geçiş yapmış olacaktır.

Instagram’da tüm adımları tamamlamak adına ise işletme hesabı ile ilgili eposta adresi, telefon numarası ve adres bilgilerinin doğru bir şekilde girilmesi yeterlidir. Mevcut bilgiler Instagram tarafından onaylandıktan sonra profil işletme profili olarak yer almaya başlar. Bu kişilerin tamamen isteğine bağlı bir durum olduğu istenildiği zamanlarda yeniden kişisel hesaba geçme işlemleri yapılabilir.

Instagram İşletme Profili Kapatma

İstenildiği zaman yine Instagram profili üzerinden ayarlar bölümünde yer alan kişisel hesaba geç seçeneğinin takip edilmesi yeterli olacaktır. Bu seçenekler sayesinde kişiler profillerini istediği gibi yönetme ve değiştirme şansına sahiptir. Facebook sayfası olmayan kişilerin ise Facebook sayfası açtıktan sonra bu işlemleri yapması yine işletme hesabı kullanması adına yeterli olacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.