İnstagram Reels Nasıl Kullanılır?

İnstagram Reels Nasıl Kullanılır? İnstagram son zamanlarda yeni özellikleri, efektleri ve bizlere sunduğu yeni fırsatlar ile oldukça zenginleşti. İnstagram Reels kullanımı bakımından oldukça kolay bir özelliktir. Video çekmeyi severiz fakat efekt ile videolar çekmek bambaşkadır. İnstagram Reels sayesinde anlık olarak video paylaşmak isteyen kullanıcılar için 15 saniyelik efektli videolar çekmek mümkün. Yaşadığı o anı arkadaşlarıyla paylaşmak isteyen İnstagram kullanıcıları için Reels kullanıma açık hale gelmiştir.

İnstagram Reels Özellikleri Nelerdir?

İnstagram Reels nasıl kullanılır? İnstagram reels sol üst kısımda yer alır. Canlı yayın açma ve story yükleme kısmında bulunabilen Reels kullanıcıların ilgi odağı oldu. İnstagram kullanımı yasaklar sonrasında da daha fazla kullanılmaya başladı. Reels özelliği sayesinde videolarınız üzerinde düzenleme yapabilirsiniz. Videolarınızı dilediğiniz efekt ve emojiler ile süslemeniz mümkündür.

İnstagram Reels Özelliği Ne Tarz Düzenlemeler Yapıyor?

İnstagram Reels özelliği sayesinde videolarınıza müzikler ekleyebilir ve çeşitli araçlar ile süsleyip üzerine o anlık duygularınızı paylaşabilirsiniz. Reels kullanımı videolarınızın bazı noktalarını yavaşlayıp, hızlandırabilir. Kendi orijinal sesinizi de kullanmak isterseniz kullanabilirsiniz. Hizalama ve sayaç özellikleri de taşıyan İnstagram Reels sayesinde gençler diğer fotoğraf düzenleyicileri bıraktı. İnstagram Reels nasıl kullanılır? Sorusuna cevap bulamadığınız takdirde çeşitli bilgi videoları bulunur.

İnstagram Hikâyeleri Nelerdir?

İnstagram hikâye özelliği sayesinde o an kiminle nerede olduğumuzu bildirmek mümkündür. Yine çeşitli efektlere sahip ve yer bildirimi özelliği vardır. Konum seçeneği ve arkadaş etiketlemesi özelliği sayesinde gençlerin gözdesi haline gelmiştir. Hikâye yüklerken yine şarkı seçme ya da hareketli emojiler kullanmak da mümkündür. Üzerine bırakılabilen ya da çizilebilen resimler sayesinde hikâyelerimiz izlerken arkadaşlarınız keyif alacaktır. Bununla beraber beğeni oranı veya yüzdesi ile fotoğrafın nasıl olduğunu arkadaşlarınıza sormanız mümkündür.

İnstagram Hikâye Özellikleri Nedir?

İnstagram hikâye özellikleri uzun basılı tutup video çekme, fotoğraf yükleme, müzikli fotoğraf ya da video ekleme gibi özellikler taşır. Reels videolarına göre daha kısa süreli videolar yüklenir. Daha uzun süreli videolar için İnstagram reelsi kullanmanız gerekir. Bununla beraber İnstagram hikaye sayesinde yer bildirimi yapabilirsiniz. Arkadaşlarınız ile birlikte olduğunuzu bildirebilirsiniz. Yüzde oranı özelliği sayesinde arkadaşlarınızdan fikir alabilirsiniz. Çeşitli renklerde ve hareketli şekilde emojiler mevcuttur. Bunları kullanarak hikâyelerinizi daha canlı hale getirmek mümkündür.

İnstagram Canlı Yayın Nasıl Olur?

İnstagram Canlı yayın İnstagram  arkadaşınızın katılabileceği ve sizi canlı canlı görebileceği bir özelliktir. Arkadaşlarınızın da katılım sağlayabileceği bu özellik yayın bittiğinde kaydedilebilir. Çeşitli yazışmaların geçebileceği ve emojilerin gönderildiği bu yayınlar ünlüler tarafından oldukça tercih gören bir özelliktir. Film saatlerine yakın olarak set arkadaşları ile bizlere sundukları canlı yayınlar bizleri de mutlu etmektedir. Belli bir saat oranı bulunmayan canlı yayınlar Instagram arkadaşlarımıza bildirim olarak yayın açtığımızı bildirir.

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.