Instagram Sembolleri Nasıl Yapılır?

Instagram’da daha farklı olmak ve dikkat çekmek amacıyla yazıların yanı sıra semboller de kullanılmaktadır. Bu sembollere gören ve kullanmak isteyen kişiler ise Instagram sembolleri nasıl yapılır ve nasıl kullanılır konusunda araştırma yaparak bu konuda farklı olmayı hedeflemektedir.

Instagram Sembolleri Nasıl Yapılır?

Instagram’daki mevcut olacak üzerinden semboller yapmak mümkün değildir. Bu nedenle de Instagram’daki sembolleri yapmak isteyen kişilerin farklı uygulama ve programlardan destek alması gerekecektir. Üstelik sadece Instagram sembolleri için değil şekilli harfler ve yazılar için de yine benzer bir şekilde destek alınması yeterli olacaktır.

Instagram Sembolleri Kolayca Nasıl Yapılır?

Instagram sembollerinin yapılmasından ziyade özel bir uygulama aracılığıyla kopyalama yapıştırma suretiyle bu tipi şekiller yapılabilmektedir. Bu tip sembollerin bu şekilde kullanılması yeterlidir.  Messletters ya da Piliapp bu alanın ön plana çıkan web siteleri arasındadır.

Cep telefonu ya da bilgisayardan kolay bir şekilde kullanılabilir durumda olan Instagram’da sembolleri kullanmak isteyen kişiler sadece kopyalama ve yapıştırma yaparak tüm sembolleri profil üzerinden paylaşma imkânına sahiptir. Özellikle bilgisayar kullanımı sırasında çeşitli kısa yollar yine sembollerin yapılması adına yeterli olacaktır.

İnstagram Sembol Kısa yolları Nelerdir?

ALT+42 kombinasyonu ile ekranda sembolü görülecektir. Fakat örnekten de görüldüğü üzere her bir sembol için farklı bir kombinasyon belirlenmiştir ve kişilerin bu kombinasyonları yine takip ederek bilmesi gerekir. Aynı zamanda kullanımda da pratik olmadığından dolayı kısa yollar yerine kişiler bu tip özel web sitelerinden yardım alarak tüm sembollere ulaşma ve bu sembolleri kullanma şansına sahip olabilir.

İnstagram Sembol Çeşitleri Neler?

Mevcut semboller için pek çok farklı seçenek alternatif bulunmaktadır. Öyle ki kalpler, çiçekler, yıldızlar, karakterler ve ülke bayrakları gibi geniş bir seçenek dahilinde sembol kullanma imkanı sunulmaktadır. Profiline sembol kullanmayı seven kişiler için dikkat edilmesi gereken en önemli detay tüm cihazlardan mevcut sembollerin desteklenmeyeceğidir.

Instagram kullanımı farklı cihazlar üzerinden olduğundan dolayı karakterler bazı cihazlarda kare olarak görülebilmektedir. Bu karenin görülmesi halinde ise tamamen cihaz tarafından sembollerin desteklenmediği anlaşılmalıdır. Bu nedenle Instagram sembolleri nasıl yapılır ile sembol yapmayı öğrenen ve kullanan kişilerin farklı cihaz yapacağı incelemelerde kare şeklindeki mesajları görmesi halinde şaşırmaması ve bu durumun normal olduğunu bilmesi gerekir.

Instagram editörleri kullanarak yaptığınız yazı ve ifadelerin dışında Instagram dışı alacağınız bu tip desteklerde destek sorunu yaşayabilirsiniz. Bu nedenle bu tip mesajlar paylaşmak istemeyen kullanıcılar için editör dışına çıkılmaması ve özel sembollerin kullanılmaması önerilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.