Instagramdaki Veri Tasarrufu Nasıl Yapılır?

İnstagram günümüzde en fazla konuşulan konulardan biri;  İnstagram uygulamasını kullanırken veri tasarrufu nasıl yapılır? olabilirdir. Gün boyu telefonun elimizden düşmüyor olmasından dolayı buna ihtiyaç duyulur. Doğal olarak böyle bir önlem alıp İnternetin daha uzun süre bitmemesi sağlanır. İnstagram kendini geliştirdikçe İnternetten tasarruf yapmak mümkün olmuyor. Karşımıza çıkan storyler, videolar, reels’lerden dolayı daha fazla internet kullanma eğilimi oluyor. Bunun önüne geçebilmek için veri kullanım tasarrufunu aktifleştirebilmek mümkün.

İnstagram Veri Tasarrufu Nedir? 

İnstagram uygulamasını kullanırken mobil verinizden kısabilmek mümkün. Öbür türlü Instagram’da zaman geçirmek isterken İnternetinizin çabucak bittiğine denk gelirsiniz. Bu sebeple biten internet, canımızı sıkar ister, istemez. Instagramdan video izlemek hepimizin, en fazla yaptığı durum haline gelmektedir. İnstagram uygulamasını kullanırken veri tasarrufu nasıl yapılır? Bu durumun önüne geçebilmek artık mümkün.

Instagramın veri tasarrufunu aktif hale getirdikten sonra İnternetinizi daha az kullandığınızı görebilmeniz mümkün. Bu özellik sayesinde video ve fotoğrafların daha uzun sürede yüklenmesine sebep olacak. Eski videolar kendi kendine yükleme yapmaz, siz başka videoya geçmediğiniz taktirde videonun kendiliğinden yükleme yapması mümkün olmaz. İlerledikçe videolar yavaş yavaş yüklenecek.

İnstagram Veri Tasarrufu Nasıl Aktif Hale Gelir? 

İnternetinizin tasarrufu için bu durumu aktif etmenizin ardından, daha uzun süreliğine kullanabileceksiniz. Bunun için yapmanız gerekenler;

İnstagram uygulamanıza girin. Giriş bilgilerinizle panele giriş yaptıktan sonra profilinize geçin. Buradan ayarlara giderek dişli çarkın olduğu simgeye dokunun. Daha sonra mobil veri kullanımının olduğu ayarı bulun. Ayarı görebilmek için aşağıya inip, bakmanız lazım. Daha sonra veri tasarrufu seçeneğine tıklayın ve burada veri tasarrufu ayarını aktif hale getirin. Bu aktiflikten sonra internetinizde meydana gelen değişikliği kendinizde görebilirsiniz. İnternetiniz eskiye göre daha uzun kullanımı sağlayacaktır. İnternetinizin tasarrufunu aktif ettikten sonra meydana gelen değişikliklerinden memnun kalmazsanız, tekrardan veri kullanımını, yukarıda belirtilen adımlarda kapatabilirsiniz.

Hücresel Veri Kullanımı Sorunu 

Hücresel veri kullanımını açan kullanıcıların bu konuda sorun yaşıyorlar. Veri tasarrufu açan kişiler oynatma esnasında videoda duraklama meydana geliyor. Veri tasarrufunu açıp ve kapatmak isteyenler; yukarda belirtilmiş olan adımları izleyerek, bu işlemleri takip ederek yapabilirler. Hücresel veri kullanımında çok fazla internet harcayanlar bu durumu aktifleştirebilir. Fakat az internet harcamak isteyenler ise veri tasarruf modunu açabilir. Meydana gelebilecek donmalar ve yüklenme sorunlarıyla karşılaşabilirler.

İnstagram Neden Bu Kadar Çok Veri Harcıyor? 

İnstagram uygulamasına girer girmez ana ekrana yönlendiriliriz. Bu alanda paylaşılan video fotoğraf, story ve reelslere erişebiliyoruz. Bu video ve fotoğraf paylaşımları kendiliğinden yüklenmiş olur. Özellikle en fazla internetin harcandığı gönderilerden biri video izlemek oluyor. Bu da veri kaybına sebebiyet verir. Bu yüzden internetin çabuk bitmesi çok normal.  İnstagram uygulamasını kullanırken veri tasarrufu nasıl yapılır? Diyenler; ayarlar bölümünden bu durumu aktif hale getirebilir. Bu yüzden Wifi bağlarını kullanarak, internetinizden tasarruf edebilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.