İnternet Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Günümüzde artık neredeyse her evde internet kullanımı mevcuttur. Bilgisayar olmasa bile telefonlar aracılığıyla internet kullanmak artık çok kolay. Her işimizi internet aracılığı ile hallediyor ve oldukça güzel bir şekilde tüm işlerimizi halletmiş oluyoruz. Sizler de internet kullanımından yana birçok konuda fayda sağlıyor ve böylelikle işlerinizi çok daha kısa sürede ve hızlıca hallediyor olabilirsiniz. Ancak bu konuda pek çok kişinin feryat ettiği bir durum vardır. İnternet şifreleri herkesin kendisine özel bir durumdur. Ancak bazen sizlerin zaafları, hobileri ya da ilgi alanlarına göre internet şifreniz başkaları tarafından kolaylıkla bulunabilir ve kullanılmaya başlanabilir.

Sizler de bu durumda derhal internet şifre değişikliği yapmalısınız. İnternetinizi kimlerin kullandığını ne yazık ki müşteri hizmetlerine ulaşmadığınız sürece göremezsiniz. İnternet şifrenizin tespit edildiğini ve başkaları tarafından kullanılmaya başlandığını ancak ve ancak faturanızdaki artış sonucunda anlayabilirsiniz. Bunu anlamak için de en az bir ay beklemeniz ve faturanızı teslim almanız gerekir. Böyle bir durumu hissettiğiniz takdirde, internet şifrenizi derhal değiştirmelisiniz. Peki, internet şifresi nasıl değiştirilir. İşte detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

İnternet Şifresini Değiştirmek İçin Nereye Başvuru Yapmak Gerekiyor?

İnternet şifresi değiştirmek kolay gibi ve kişinin elinde gibi görünse de aslında kolay bir iş değildir. İnternet şifresini kişi kendisi de değiştirebilir ancak müşteri temsilcisine bağlanarak daha sağlam bir şifre istemek ve kimse tarafından bulunmamasını sağlamak oldukça önemlidir. İnternet şifrenizin bulunup kullanılmaya başladığını andan itibaren derhal kullandığınız hattın ve markanın müşteri hizmetlerine erişim sağlamanız gerekiyor. Erişim sağladıktan sonra müşteri temsilcinize sorunu anlatmanız gerekiyor.

Neden şifreyi değiştirmek istediğinizi, şifrenizi geçici süreliğine mi yoksa uzun vadeli bir şekilde mi değiştirmek istediğinizi, ardından kimlerin bu şifreyi görünür bir şekilde tespit etmesini istediğinizi ve benzeri durumları müşteri temsilcisine aktarmanız gerekiyor. Bu sorulara verdiğiniz yanıtlar dâhilinde işleminiz başlatılır. İnternet tamamen size özel olduğu için, öncelikle kişiye özel sorulara da cevap vermeniz gerekiyor. Bu sorulara örnek olarak ilkokul öğretmeninizin soyadı, en sevdiğiniz ders neydi gibi sorular verilebilir. Bu sorulara verdiğiniz yanıtlar dâhilinde de size yeni bir şifre verilebilir.

Müşteri Temsilcinizden Yeni Şifre İsteyin

İnternet şifreniz ilk paket açılımında modemin arkasında yer alan ve genellikle hem rakam hem de büyük ve küçük harfler içeren bir şifredir. Bu şifreyi istediğiniz kadar kullanabilir. İsterseniz de hemen değiştirebilirsiniz. Bu tamamen size kalmıştır. Fakat modem üzerinde bulunan şifreler karmaşık sayı ve rakamlardan oluştuklarından dolayı değiştirilmesi önerilmez. Bu şifrelerin kullanılması daha sağlıklıdır.

Ancak sizler bu zor şifre yerine daha kolay hatırlayabileceğiniz ve hatta ezberinizde kolaylıkla kalacak bir şifre istiyorsanız, müşteri temsilcisi ile mutlaka bağlantı kurmanız gerekiyor. Müşteri temsilcisi sizi yönlendir. Bu yönlendirme ile kendi şifrenizi kendiniz değiştirebilirsiniz. Ancak ben uğraşmak istemiyorum diyenler için, müşteri temsilcileri de şifreyi kolaylıkla değiştirebilir. Ancak müşteri temsilcisi tarafından konulan şifre kısa süreli geçici şifredir. Mutlaka çok uzatmadan bu şifreyi değiştirmeli ve kendinize özel şifrenizi başarıyla oluşturmanız gerek. Bilgisayarınızdan ya da telefonunuzdan wifi ağına bağlanarak da değiştirebilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.