İnternetin Hayatımızdaki Yeri

Teknoloji ilerledikçe bizleri internete olan ihtiyaçları da adeta artıyor. Günümüzde internet neredeyse cep telefonları kadar zaruri bir ihtiyaç halini aldı. Sizler de neredeyse tüm işlerinizde interneti kullananlardan mısınız? Bankacılık işlemleri, fatura ödemeleri, a dan z ye tüm alışverişler, sosyal medyanın anlık olarak takibi gibi aklınıza gelebilecek her türlü işi internet sayesinde oturduğumuz yerden ve rahatlıkla yapabiliyoruz.

internet teknolojisi İnternetin Hayatımızdaki Yeri

Internet Teknolojisi

İnternet özellikle akıllı telefonların da hayatımıza girmesi ile birlikte küçük yaşlardan itibaren kullanılmaya başlarken, çoğunlukla uzakta olan sevdiklerimizle hasret gidermek için de hep internetin bize sunduğu imkânlardan faydalanıyoruz. Videolar, resimler görseller derken sizler için her şeyin bulunduğu internete dilerseniz çocuklarınız için filtre uygulamasını ilave ettirerek onları zararlı bir takım haberler ve içeriklerden de uzak tutmuş olabilirsiniz.

İnternetin Kötüye Kullanımı

Her yaştan insanın kolayca erişim sağladığı internet kötüye kullanıldığı takdirde özellikle çocukların gelişimi noktasında sıkıntılara sebep olabiliyor. Yaşına uygun olmayan görseller ve içeriklere kendince yorumlar getirmeye çalışan ve yaşından daha büyük işlere kalkışan çocukların ahlaken gelişimleri de sıkıntıya düşebiliyor.

Sizler de sadece iyiye kullanmak istediğiniz internetin çocuklarınıza hem de kendinize zarar vermesini istemiyorsanız sürekli takipte olmalısınız. Bunun yanı sıra özel ve kişisel bilgilerinizin, resimlerinizin kötü niyetli kimseler tarafından kötüye kullanılmasını istemiyorsanız sosyal paylaşım hesaplarınızın sadece sizin ve yakın çevrenizin erişeceği şekilde olmasını sağlamanız faydalı olacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.