İos 11’lerdeki Şarj Sorunu Çözüm Önerileri

İos 11 lerdeki şarj, batarya sorunu nasıl çözülür? Batarya sorunu bir çok cep telefonunda insanların adeta korkulu rüyası haline gelmiştir. Bu durum özellikle yoğun işlerde ve telefon ile görüşme yapılması gereken işlerde çalışanları için önemli bir sorundur. Telefonun bir görüşme esnasında aniden şarjının bitmesi çok üzücü bir durum olsa gerek.

Güvenli liman

İos telefonlar birçok insan için güvenli liman olarak görülmekte ve işini sağlama almak isteyen her kes bu marka telefona akın etmektedir. Ancak bu telefonlarda da şarj sorunu gündeme gelmektedir. Her yönden kullanışlı olan, özellikle kasmaması bakımından daha çok tercih edilen İos 11’lerde de yine batarya sorunu sürekli konuşulan bir mesele olmuştur.

Güncelleme Dahi Yetersiz

İos 11 telefonlarda uygulanan birçok beta sürümü dahi bu telefonların sorununu çözememiştir. Yine birçok büyük hayaller ile bu telefonları alan kullanıcılar telefon genel kullanıma açıldıktan sonra ilk olarak batarya şikayetinde bulunmuştur.

İos 11’lerdeki Şarj, Batarya Sorunu Nasıl Çözülür? Çözüm Önerileri

Bunca kullanıcı şikayetine rağmen henüz resmiyette görünen bir versiyon yükseltmesi bulunmayan İos 11 ler için yapılabilecek birkaç çözüm önerisi sunabiliriz. Cihazda uygulanacak olan bazı yöntemler sayesinde batarya sorunu bir nebze de olsa çözülebilecektir.  Aynı zamanda bu önereceğimiz yöntemler sayesinde telefonunuzun batarya ömrünü de uzatabilirsiniz. Bu ömür uzatmasını orta ve uzun vadede görebilirsiniz. Bu çözüm önerilerinden bahsedecek olursak aşağıdaki sunacağımız şekilde bunlardan faydalanabilirsiniz.

Titreşim

Çok yoğun bir telefon trafiğiniz varsa ve sürekli telefonunuz çalma durumunda kalıyorsa bu durumda telefonunuzun zil sesi ayarlarına girerek kısa bir uyarı sesi koyabilirsiniz. Titreşim modunu iptal etmeniz sayesinde telefonunuzun pil ömrü daha fazla olacaktır. Bu sayede gün içerisinde şarjınız daha uzun gidecek ve bir çok işinizi daha kolay bir şekilde halledeceksiniz.

Parlaklık Ayarı

Telefonunuzdaki parlaklık ayarı önemli bir konudur ve bu da yine şarjınızı uzun veya kısa sürede bitirebilecek bir etkendir. Bundan dolayı da parlaklık ayarlarından otomatik parlaklık ayarı sekmesinden çıkmanız sizin için daha iyi olacaktır. Diğer manüel ayarlar sayesinde kendiniz parlaklık ayarını dilediğiniz gibi sürerek telefon şarjınızın daha uzun süre gitmesini sağlayabilirsiniz. Çünkü otomatik parlaklık ayarında olduğu zaman telefon daha aydınlık olmayan bir yere geldiğinde ışığı daha fazla kullanacaktır.

Arka Planları Kapatma

Gün boyu girdiğimiz internet siteleri arka planda sürekli çalışarak telefonunuzun bataryasını tüketmektedir. Bu uygulamaları takip ederek kapatmanız sizin için batarya tasarrufu haline dönüşecektir.

Yeniden Başlat

Cihazınızı aklınıza geldikçe ve müsait olduğunuz zamanlarda yeniden başlatmanız sayesinde gereksiz yere kullanılan sistem dosyaları kullanılmaz ve telefon bu sayede daha az enerji tüketimi sağlar. Bundan dolayı da bunu ara ara yapmanızda fayda olacaktır.

Pil Kullanım Ayarı ve Fabrika Ayarları

Cihazın pil menüsünden en son ki 24 saatte gözüken pil tüketimi analizi sayesinde pili en çok tüketen uygulamaları kaldırarak buradan da tasarruf sağlayabilirsiniz. Son olarak ta fabrika ayarlarınıza dönerek İos 11’lerde şarj batarya sorunu nasıl çözülür? sorularına yanıt bulabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.