iPhone 11 Pro vs iPhone X Kamera Karşılaştırması

iPhone 11 Pro ve iPhone x modelleri farklı özellikleri ile sürekli birbiri ile kıyaslanıyor. Cihazlar için yapılan yeni bir karşılaştırmada ise telefonlar kamera performanslarıyla zorlu bir sınava sokuldu. iPhone 11 pro ve iPhone x kamera karşılaştırması sizlerle.

iPhone 11 Pro vs iPhone X Kamera Karşılaştırması

Apple tarafından piyasaya sunulan iPhone X modelinin ardından bir yıllık süre içerisinde iPhone 11 pro adı verilen yeni bir model kullanıcılara sunuldu. Yeni telefon modelinde çok daha üst donanımlarla ve özelliklerle kullanıcı karşısına çıkan Apple, kuşkusuz bu konuda beklentileri de karşılamayı başardı. Özellikle kamera kaliteleri açısından birbiriyle kıyaslanan telefonlarda ek özellikler ve yapılan küçük rötuşlar telefonlardaki farkları ortaya çıkarıyor. Özellikle iPhone 11 ailesinde kamera açısından ciddi iyileştirmelere giden Apple, her modelde benzer özelliklere yer vermiş ve kamera açısından bu üç model arasında bir fark yaratmamış. Buna karşın bu üç modelden önceki amiral gemileri ile aradaki fark oldukça dikkat çekici.

iPhone 11 Kamera Performansı

iPhone 11 yüksek dinamik, aralık ön ve arka kameradaki detayı arttırabilecek seçenekler, telefonun oldukça etkileyici kareler çekmesini sağlıyor. Üstelik tüm bu özelliklere ek olarak geliştirilmiş gece modu, ultra geniş açı kamerası ve video sabitleme gibi yenilikler telefondaki beklentileri artırdığı gibi iPhone 11’in iPhone X göre çok daha önde olmasını sağlıyor.

iPhone X Kamera Performansı

iPhone 11 Pro modelinde yer verilen bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda iPhone X modeli oldukça geride kalmış durumda. Özellikle iki model arasında kalan ve kamera özelliklerine göre seçim yapmak isteyen kişiler için iPhone 11 Pro modelinin oldukça ön planda olduğunu söylemek mümkün.

Yeni amiral gemilerinde pek çok farklı iyileştirmeyi bir arada sunan Apple, özellikle kamera performansının artırılabilmesi adına hem kamera sayısını artırmış hem de kameraların teknik açıdan çok daha güçlü olmasını sağlamış. Yeni modelinde 120 derece görüş alanını destekleyen iPhone, 4 kat daha geniş bir kameraya yer varmış. Bu bakımdan iPhone 11 ile hangi model karşılaştırılırsa karşılaştırsın bu üstün özellikler nedeniyle her zaman için iPhone 11 pro daha ön planda olacaktır. 12 megapiksel sensör,  5 bileşenli lens ve 13 milimetre odak uzaklığı bulunan cihaz, aynı zamanda geniş bir kamera ile desteklenmiş. Böylece ultra geniş kameraya ek olarak geniş kameradan alınan destek ile birlikte çok daha etkileyici kareler yakalanabiliyor. Geniş kamerada yer alan 6 bileşenli lens 26 milimetre odak uzaklığı ve optik görüntü stabilizasyonu ise tüm bunlar için yeterli bir teknik donanım sunuyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.