Iphone 8 plus ve Iphone X Karşılaştırma

Tüm dünyada en çok tercih edilen telefon markalarından olan Iphone sürekli olarak kendisini yenilemektedir. Teknolojinin hızla eskidiğini ve sürekli geliştiğini düşündüğümüzde normal gibi karşılanan bu durum yeni model ve tasarımları incelediğimizdeyse adeta başımızı döndürmektedir.

Iphone telefonlarının en çok tercih edilen modellerinden olan Iphone 8 Plus ve Iphone X modelleri arasında tüketiciler karar vermekte zorlanmaktadır. Iphone telefon almak isteyip de birbirine çok benzeyen bu iki model arasında seçim yapmakta zorlananlar için Iphone 8 plus ve Iphone X Karşılaştırma sonuçları faydalı olacaktır. Bu karşılaştırmayı dikkatli şekilde inceleyerek alacağınız telefona karar vermeniz tavsiye edilmektedir.

Çift Yumurta İkizleri Iphone 8 Plus ve Iphone X

Özellikleri ve görünüşleri itibariyle birbirlerine çok benzeyen bu iki model benzer ve ayrışan özellikleriyle adeta çift yumurta ikizleri gibidir. Bu iki modeli Iphone 8 plus ve Iphone X Karşılaştırma tablosuyla detaylı incelemek bu modeller arasında karar vermekte zorlananlar açısından faydalı olacaktır. Her iki model için de farklı ve özel diyebileceğimiz özellikler aşağıda sıralanmıştır.

 Iphone 8 plus ve Iphone X Benzer ve Ayrışan Özellikleri

Renk seçenekleri ve kapasite, ekran, ön ve arka kamera, boyut ve ağırlık, suya ve dış etkilere dayanıklılık, çip, video kaydı, güç ve pil, aksesuarlar, sensörler, SIM kart gibi özellikler üzerinden Iphone 8 plus ve Iphone X Karşılaştırma kriterlerini belirterek karar vermek doğru olacaktır.

  • Renk Seçenekleri: Iphone 8 Plus’ta gümüş, uzay grisi ve altın Iphone X’de ise gümüş ve uzay grisi seçenekleri mevcuttur.
  • Kapasite: Her iki model de 64 GB minimum cihaz kapasitesine sahip olup Iphone 8 Plus’da 128 GB Iphone X’te de 256 GB kapasiteler mevcuttur.
  • Ekran: Iphone 8 Plus ekranı Retina HD olup X’de ise Super Retina HD ekran kullanılmaktadır. Yoğunluk, çözünürlük ve kontrast oranı açısından Iphone X bir adım önde yer almaktadır. Ekran boyutları Iphone 8 Plus için 5.5 inç Iphone X içinse 5.8 inçtir.
  • Boyut ve Ağırlık: Boyutlar açısından Iphone 8 plus daha büyük olup ağırlık açısından ise Iphone X nispeten daha hafiftir.
  • Iphone 8 Plus’ta parmak izi sensörü, X’de ise yüz tanıma sensörü mevcuttur.
  • Şarj açısından Iphone X 2 saate daha fazla pil ömrü sunmaktadır.
  • Diğer özellikler açısından ise her iki model de benzer niteliklerdedir.
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.