iPhoneden Bilgisayara Fotoğraf Nasıl Atılır?

iPhone ya da iPhone ile benzer bir işletim sistemini kullanan iPad ve iPod Touch gibi cihazlardan bilgisayara fotoğraf atmak çoğu kişinin zorlandığı bir durumdur. Özellikle iPhone telefonları yeni kullanan bir kişi, mevcut işletim sisteminin özelliklerini ve yan programları bilmediğinden dolayı iPhoneden bilgisayara fotoğraf nasıl atılır konusunda zorlanabilir.

iPhoneden bilgisayara fotoğraf nasıl atılır, aktarım nasıl gerçekleştirilir?

iPhone’den bilgisayara fotoğraf atmak isteyen kullanıcılar öncelikli olarak iki farklı seçeneği tercih edebilir. Daha kolay bir yöntem olarak iTunes sistemi kullanılabilir. Öyle ki cihazlarda aktif hale getirilecek iCloud sisteminde çekilen tüm fotoğraflar saklanmaktadır. Böylece iCloud hesabına istenilen cihazdan erişim sağlanarak fotoğraflara ulaşılabilir. Üstelik bu tip durumlarda cihazların sadece işletim sistemini desteklemesi zorunlu değildir.

iPhone Multimedya İçeriklerine Ulaşma

iOS işletim sistemi dışında Windows ya da Android gibi farklı işletim sistemlerinde de yine iCloud fotoğraflara arşivine erişilmesi söz konusu olacaktır. Fakat kablolu bir şekilde bilgisayara direkt fotoğrafları atmak isteyen kişilerin iTunes programını kullanması gerekecektir. Apple tarafından cihaz yönetimi konusunda etkin bir görevi bulunan iTunes programı, cihazın eşleştirilmesine ve fotoğraf alım gibi pek çok farklı işlemin yapılmasını sağlar. Kullanıcıların bilgisayarlara bulut servisi olmadan fotoğraf göndermek istemesi halinde ilk seçeneği iTunes olacaktır. iTunes seçeneği ile yüklemek için ise aşağıdaki adımlar takip edilmelidir

iTunes ile iPhone’dan Bilgisayara Fotoğraf Nasıl Atılır?

iTunes kullanarak resimlerini bilgisayara atmak isteyen kullanıcıların öncelikli olarak iTunes programını bilgisayara indirerek kurması gerekecektir. En son sürümünün kurulumu ile birlikte kişilerin bir USB kablosuyla telefonu bilgisayara bağlanması gerekir. Ardından iTunes programı üzerinde açılacak olan cihaz simgesine tıklayarak cihaza göz atabilir ve istediğiniz fotoğrafları alabilirsiniz.

Eğer kullandığınız bilgisayar iOS işletim sistemini çok daha iyi bir şekilde destekleyen Mac ise cihazı taktığınız gibi fotoğraflar uygulaması otomatik olarak açılacaktır. Eğer otomatik bir şekilde bu işlemler yapılmazsa da fotoğraflar uygulamasını açtığınızda cihazınızdaki tüm fotoğraflara ulaşmanız söz konusu olacaktır. Fotoğraflar dışında video gibi pek çok farklı multimedya içeriği de yine sistem tarafından taranacak ve bilgisayarda kullanılabilir hale getirilecektir.

iPhoneden İçe Aktarma İşlemleri

İçe aktarma işlevine sahip olan iTunes programında istenilen tüm video ve fotoğraflar bilgisayara aktarılabilir. Yeni ya da içe aktarılmış olarak farklı kategoriler altında listelenen fotoğraflardan istediklerinizi seçebilir ya da toplu bir şekilde seçim yaparak bilgisayara aktarımını sağlayabilirsiniz. Takip edeceğiniz bu işlemler ile iPhoneden bilgisayara fotoğraf atma işlemlerini kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.