IPS Ekran Kullanıcılarından Tavsiyeler

Telefon ya da televizyon ekranlarını biraz sağa veya sola döndürdüğümüz zaman hemen ekran kalitesi azalmaktadır. Ama şimdi IPS ekran üretildi. Ve bunun sonucunda da artık ekranlara hangi açıdan bakarsak bakalım hiçbir değişiklik göstermez. Bunun sayesinde kullanıcılar bir film izlediği veya oyun oynadığı zaman büyük rahatlık ve aynı ekran kalitesinde oynayabilir. Cihazın her açıdan renk kalitesi aynı kalır. Bu ekranı bilgisayarlarında kullanan kişilerin genellikle 1080 p ve üzeri video izlemek için ekran çözünürlüğünü 2k’ya çıkarmaları gerekmektedir. Bunun yanında kullanıcılar ürünün aslında kullanışlı olduğunu fakat geliştirilmesi gerektiğini söylemektedirler.

IPS Ekranın Faydaları

Bu sistem güneş ışığı veya normal ışık çarptığı zaman yansımaları olabildiğince azaltır. Bu sayede de ekran net görünür. IPS ekranı kullanmayan kişiler televizyonda bir film seyretmek istedikleri zaman tam karşısına oturmak zorundadırlar. Çünkü canlılık ve hd kalite o şekilde anlaşılmaktadır. Şimdi ise bu IPS ekran sayesinde istedikleri açıdan izleme fırsatları bulunmaktadır. Çünkü canlılık kesinlikle azalmaz. Hep aynı görüntü kalitesiyle izlerler. Bu sonuç itibariyle şuan da IPS ekran tercihi artmış vaziyettedir. Bu ekran sayesinde enerji de tasarruf yapılarak bütçeye oldukça faydalıdır. Renk derinliğini fazlalaştıran IPS ekran bu sayede netliğinden ödün vermemektedir. 

IPS Ekran Kullanımı Nasıldır?

IPS ekran sayesinde ekranda bulunan bozukluklar büyük ölçüde giderilir. Bir panel olan IPS ekran kullanıcılarını oldukça memnun etmektedir. Diğer ekranlara dokunulduğu zaman iz kalmaktadır. Ama bu ekranda iz kesinlikle kalmamaktadır. Bu avantajıyla da kullanılma sebebidir.  IPS ekranı üretebilen sadece parmaklarla sayılacak kadar firma mevcuttur. Onun için her ekranda mevcut değildir. Renk kalitesini oldukça arttırarak yansımaları hemen hemen sıfıra çekebilen bu ekran son zamanlarda adını sürekli duyurmaktadır. Uzmanların yaptığı açıklamalara bakılacak olursa oldukça iyi olan bu ekran paneli sayesinde insanlar daha iyi bir seyir keyfi verebilmektedir. Özellikle bilgisayar monitörlerinde kullanılan bu özellik oldukça iyi bir sistemdir. 

IPS Ekranın Kullanıldığı Yerler

Bu ekran televizyonlarda da kullanılmaktadır. Televizyonlarda kullanımı pek olumlu karşılanmasa bile günümüzde kullanıcısı oldukça fazladır. Televizyonlarda ki IPS ekran özelliği kaliteyi arttırmak yerine düşürmektedir şeklinde tepkiler oldukça fazla olup bu durum tüm firmalar için geçerli değildir. Bu sebeple televizyon ekranlarında da kullanılması uygundur. Bilgisayar monitörlerinin çoğunda kullanılmakta olan bu sistem oldukça iyi sonuçlar verip kullanıcılardan tam not almıştır. IPS ekran kullanımı konusunda oldukça çekingen olan kişiler için birkaç durum önemidir. Bu önemli noktalar da kullanılacak cihaz ve cihazın markasıdır. Bu durumlara göre IPS ekran farklılık göstermektedir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.