Kilit Desenini Unutursanız Ne Olur?

Bilindiği üzere kilit deseni Android sistemi olan cihazlarda bazı bilgilere kimse erişemesin diye güvenlik girişi olarak bulunduruluyor. Kilit deseni, 9 noktadan oluşuyor ve bu noktaları istediğiniz şekilde birleştirerek telefonunuzdaki bilgileri koruyabilirsiniz.

 

Çizilen Desen Unutulursa Ne Yapmak Gerekiyor?

Android sistemi olan cihazlarda ekrandaki kilit deseni unutulduğu takdirde veya şifre sürekli yanlış girilirse ekran kilidini açabilmek için 2 farklı yöntem uygulanır. Ekran kilit deseni unutulduğunda kilidi açabilmek için farklı desenler uygulanırsa, ilk birkaç denemede cihazınız sizden tekrar desen çizmenizi ister. 5 kere deneyip 30 saniye bekledikten sonra cihaz kilitleniyor ve Gmail hesabı ile giriş yapılması gerekiyor.

 

  • Gmail Hesabı ve Screen Lock Bypass Uygulaması

Kilitlenen ekranın şifresini kırabilmek için Gmail hesabınıza sorunsuz erişim sağlarsanız telefondaki bilgilerinizin doğruluğu test edilerek telefonunuz erişime açılacaktır. Cihaza Gmail ile giriş sağlandıktan sonra Google Play üzerinden Screen Lock Bypass Pro uygulaması indirerek ekrandaki kilit deseni kaldırılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta cihazın şarj almıyor olması ve usb kablosunun takılı olmamasıdır.

Uygulama Cihaza indirildikten sonra cihazı şarja takıp uygulamanın başlatılması sağlanmalıdır. Uygulama başlatıldıktan sonra açılan ekranda Active yazısı seçilmelidir. Active yazısından sonra ekranda Remove Lock Password seçeneği ile ekrandaki desen kaldırılır. Eğer Gmail hesabınızı ve şifrenizi biliyorsanız bu uygulama sayesinde cihazınızdaki ekran kilidini kaldırabilirsiniz fakat Gmail hesabınıza Cihazınıza erişim sağlarken cihazın İnternete bağlı olduğundan emin olunuz.

 

  • Factory Reset Atmak

Android cihazınızda WiFi veya İnternet bağlantısı yok ise veyahut Gmail hesabınızı ve şifresini hatırlamıyorsanız telefonunuzu resetlemeniz gerekiyor. Reset kısaca Android bir cihazda var olan bilgilerin kaybolması anlamına geliyor. Diğer bir deyişle telefon fabrika ayarları ile oynanarak sıfırlanmış oluyor. Burada çok önemli bir nokta var. Reset atılan cihazda bütün bilgiler kayboluyor ve hiçbirisi geri getirilmiyor. Bu nedenle eğer varsa cihazda müzik gibi bilgiler ilk önce başka bir yere kaydedilmelidir.

 

HTC Cihazlarda Reset

HTC marka Android sistemi olan cihazlarda Resetleme sistemi Samsung cihazlara göre oldukça farklıdır. Bu cihazlarda reset yapabilmek için cihaz kapalıyken bataryasını çıkartıp power ile ses kısma tuşuna aynı anda cihazın ekranında bir Reset görüntüsü alana kadar kısa bir süre beklemek gerekiyor.

Ekrana gelen görüntüde yukarı aşağı hareket edebilmek için ses kontrol tuşlarını kullanarak Factory Reset yazısı ekrana geldiğinde power tuşuna basılırsa telefon kendini yeniden başlatır ve işlem gerçekleşmiş olur.

 

Samsung Cihazlarda Reset

Samsung Android sistemi olan cihazlarda Resetleme işlemi yapmak oldukça basittir ve hemen herkes kolaylıkla yapabilir. Bu cihazlarda Resetleme yapabilmek için power tuşu ile menü tuşlarına aynı anda basarak telefon açıldığında ekrana gelen Samsung yazısı ekrandan yok olana kadar beklemek gerekiyor. Ekrana gelen yazıdan Wipe Date-Factory Reset yazısı seçilerek Reboot System Now yazılı bir ekran karşınıza çıkar. Böylelikle cihazınızda Resetlemeyi yapmış olursunuz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.