NASA Mars Bileti Başvurusu En Çok Türklerden

Sosyal medya platformunda çığ gibi büyüyen tüm insanların ilgisini çeken çok talep gören NASA başvuru bileti yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Amerikan ulusal havacılık uzay dairesinin 2020 yılında başlatmış olduğu mars görevi projesi için tüm dünyayı kasıp kavuran ve ilgi gören başvuru özellikle Türkiye’de en çok talep gören başvuru olarak karşımıza çıkıyor. Mars görevi için kampanya başlatılan projede “ İsmini yaz Mars’a gönder “ projesi kapsamında Türkiye’de yoğun ilgi sonucu en çok Türkler başvuruyu yaptı. Dünyanın her yerinden başvuru yapılan Mars görevi kampanyası için en çok talep 550 bin başvuru sayısı ile Türkler oldu. İçeriği merak edilen bu projenin detayları ilerleyen zamanlarda paylaşılmaya devam edecek.

Mars Bileti Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dünyanın gündeminden düşmeyen ve artık uzay çağının bu kadar ön planda olması sonucu birçok ülkenin takip ettiği konu olan NASA Mars bileti başvuru işlemleri bulunduğunuz ortamdaki internet erişimi sağlayarak ilk adım NASA sistemine girişle başlıyor. Mars projesine giriş yaparak ad ve soyadı gibi genel bilgileri yazış sonrası biniş kartına ulaşım sağlıyor. 2020 Haziran ayında fırlatılacak olan Rover uzay aracının 2021 Şubatta inmesi bekleniyor. Sizde Mars bileti başvuru işlemleri için siteye giriş yaparak bilet sahibi olabilirsiniz.

Kampanya Süresi Ne Kadar Devam Edecek

NASA ‘nın başlatmış olduğu proje kapsamında Mars görevi için başvuru bileti isimleri uzay aracına işlenip Mars’a gönderilmesi bekleniyor. İsmini kaydederek Mars görevi için biniş kartı alanlara NASA tarafından ayrıca bir hatıra kartı da verileceği bekleniyor. Hala devam eden başvuru biletleri 30 Eylül 2019 tarihine kadar geçerli olacağı ön görülüyor. Kampanya süresince biniş kartı almak isteyen kişiler bu tarihe kadar internet aracılığıyla NASA resmi sayfasından başvuru yapabilir.

Başvuru Bileti Alınan Mars Görevi Nedir?

Tüm dünya tarafından oldukça yoğun ilgi gösterilen NASA Mars bileti başvuru işlemlerinin Mars görevi tarih net olmasada 2020 yılında başlıyor. Bizim evrendeki teknolojiye göre Mars ‘ta bulunan araçlar geride kaldı. 2020 yılında yeni gönderilecek gezi ekibi daha yeni gelişmiş görüntüleri çekerek Mars Rover robotu gönderilecek. Tekerlekli bir robotik laboratuvar olan robot gelişen teknolojiyle birlikte yeni görüntüler kaydedecek. Yakından takip edilen konu NASA Mars görevi için kesin bir tarih uzmanlar tarafından verilmiyor. Fakat fırlatma detayları 17 Temmuz ve 5 ağustos 2021 yılında başlayacağı belirtiliyor. 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.