Netflix İzleme Geçmişi Nasıl Silinir?

Günümüzde bir sürü firma belli bir ücret karşılığında film, dizi ve belgeseli izleme olanağı sağlayarak izleyicileri adeta bir sinema ile buluşturuyor. Uygun fiyatları ile de müşterilerini cezbediyor. Çok kullanılan Netflix de onlardan biridir.

Netflix ABD’de 1997 yılında kurulan dünyadaki en büyük film ve belgesel firmalarından biridir. Netflix Ortaya çıktığı tarih itibariyle 8 yıl içinde bütün dünyaya yayılarak tablet, telefon, televizyon gibi İnternet bağlantısı olan bütün cihazlardan ulaşılabilen dünyadaki en büyük online film ve televizyon içeriği portallarından biridir.

 

Netflix Avantajları

  • Virüs tehlikesi olmayan bir platformdur. Kolay kullanım yapısı ile Netflix’te istediğiniz zaman dizi ve filmleri izleyebilirsiniz. İsterseniz izlediğiniz filmi durdurarak kaldığınız yerden daha sonra farklı bir cihazdan izlemeye devam edebilirsiniz. Oyun konsollarından bile erişim sağlayabilirsiniz.
  • Aylık 15 TL gibi cüzi bir rakam ile abone olabilir veya size özel üyelik fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Abone olduğunuz ilk ay ücretsizdir ve istediğiniz zaman üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.
  • Netflix’te bir film veya dizi izleyip bitirdiniz ve ne izleyeceğinizi bilemeyip kararsız kaldınız diyelim. Netflix size geçmişteki verilerinize dayanarak kişiye özel öneriler sunarak birtakım çözüm önerileri sunuyor.
  • İnternet bağlantısı olan bütün cihazlarda ulaşılabilir özelliğiyle de dikkatleri üzerine çekiyor. İos, Android ve Windows işletim sistemi olan bütün tablet veya telefonlarda uyumludur. Erişim kolaylığı sağlayarak bu işletim sistemlerinde veri kullanımı azdır ve ekonomik paketleri ile gündeme gelmiştir.

 

Netflix’e Nasıl Kayıt Olunur?

Dünyanın en büyük film platformlarından biri olan Netflix kullanıcılarına 1 ay deneme amaçlı erişim sağlıyor. Kayıt sitesinde bulunan 30 gün ücretsiz deneyin seçeneğiyle ücretsiz üyelik işlemi başlatılır.

Bir sonraki adımda üyelik tipi ve planı yapılarak Devam et butonuna basılır. Hesap oluşturmak için e-posta ve şifre girilerek kayıt işlemi tamamlanmış olur.

 

Netflix Üyelik Tipleri

Temel üyelik: Aynı anda sadece bir cihazın izlemesine olanak veren Sd yayın özelliği vardır.

Standart üyelik: Aynı anda 2 cihazın izlemesine olanak veren hd yayın özelliği vardır.

Özel üyelik: Aynı anda 4 cihazın izlemesine olanak veren ve HD ultra yayın özellikleriyle tasarlanmıştır.

 

 

 

 

Netflix İzleme Geçmişi Silme

Netflix çevrimiçi platformda istediğiniz herhangi bir şeyi silmek oldukça kolaydır. Bunu yapabilmek için öncelikle Netflix oturumu açmak gerekiyor. Oturum açtıktan sonra ekranda sağ üst köşedeki profil resmine tıklanarak hesap bölümüne giriş yapılır. Hesap bölümünde izleme etkinliği seçeneğinin karşısında bulunan görüntüle yazısına tıklanır. Açılan ekranda Netflix’te daha önce izlediğiniz içerikler çıkıyor. Herhangi bir içeriği izleme geçmişinden kaldırmak için sağ tarafta bulunan daire şeklindeki ikona tıklayarak izleme geçmişini temizleyebilirsiniz. Yerli ve yabancı diziler açısından oldukça zengin olan Netflix kullanıcılarına belgesel ve çocuklar için de izleme olanağı sağlıyor.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.