Pixel 4’ün Yeni Özelliği Hangi Ülkelerde Kullanılabilecek?

Google’ın akıllı telefon sektöründeki yeni amiral gemisi ulan Google Pixel 4 modelinde yeni bir özelliğe yer verilecek. Telefonun, motionsense olarak adlandırılan hareket algılama özelliği ile tüm ülkelerde kullanıma sunulmayacak olması telefonun piyasaya çıkmadan önce dahi konuşulmasını sağladı. Hareket algılama özelliği ile ilgili açıklama yapan Google ekibi ise mevcut özelliğin tüm dünya genelinde sadece 38 ülkede çalışacağını ve bu 38 ülke dışında destek verilmeyeceğini bildirdi. Telefonlarda yer verilen bu özellik Project Soli tarafından geliştirilmiş. Google mevcut özelliği kullanabilmek adına ülkelerde özel izin almak durumunda olduğundan dolayı bu özelliği belirli ülkeler ile sınırlandırma yoluna gitmiş.

Pixel 4’ün Yeni Özelliği Hangi Ülkelerde Kullanılabilecek?

Mevcut bilgiler ve sızıntılar sonucunda mevcut özelliği hangi ülkelerde kullanılabilir olacağı da netleşmiş durumda. işte Google tarafından özelliğini kullanıma açılacağı 38 ülke; Amerikan Samoası, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Guam, Macaristan, İrlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Porto Riko, Romanya, Singapur,Slovakya, Slovenya, ispanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Virjin Adaları (ABD).

Hangi Ülkelerde Olmayacak?

Daha çok Avrupa ve Amerika kıtasını kapsayan bu ülkeler, yeni telefon özelliğini kullanabilecek. Fakat mevcut ülkelerin paylaşılmadan önceki süreç içerisinde ülke tahminleri arasında Japonya, Meksika, Hindistan, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi ülkelerde özelliğin kullanılabileceği konuşuluyordu. Yapılan bu açıklamalar sonrasında ise bu ülkelerin listede olmaması, oldukça dikkat çekti ve yine Pixel 4 modelinin konuşulmasını sağladı. Listede Türkiye olmadığı gibi Türkiye’ye yer verilmesi beklenmiyor.

Pixel 4 Desteği Genişletielcek Mi?

Pixel 4’ün yeni özelliğinin kullanılacağı ülkeler konusunda gündemde yer alan bir diğer konu ise ülke listesinin genişleyebileceği. Öyle ki Google telefonun farklı pazarlarda yer almasını sağlamakta. Bu tip anlaşma yoluna giderek ülkeler ile izin sorunu çözümlenebilir. Fakat bu dedikodular ile ilgili Google cephesinden herhangi bir bilgi paylaşılmadığından dolayı şu anda süreç ile ilgili herhangi bir netlik bulunmuyor.

Google Pixel 4’ün Yeni Özelliği Nasıl Çalışıyor?

Belirli ülkelerde desteklenecek olması nedeniyle kullanıcıların dikkatini çeken motionsense, hareketler ile telefonların kontrol edilmesini sağlıyor. Üstelik Google bu konuda bir adım daha ileriye giderek el hareketlerinin dışında göz hareketlerini de algılayarak telefonda kontrol imkanı sağlıyor. Telefon çaldığında ekran üzerinde elin kaldırılması halinde telefon sessiz moda geçiyor ya da alarm çaldığında telefon üzerinden yana doğru bir döndürme hareketi yapmak yeterli. Müzik değiştirme işlemlerinde ise kullanıcıların mimik ile sağlayacağı kontrol büyük bir kolaylık sağlayacak.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.