PUBG Lite Sistem Gereksinimleri

Bilgisayar oyunlarının son dönemde oldukça popüler hale gelen eğlence yöntemleri arasında üst sıralarda yer almaktadır. Ancak yeni çıkan bilgisayar oyunları, yüksek görüntü kaliteleri nedeniyle eski bilgisayarları oldukça zorlamaktadır. Bu yüzden de oyun üreticileri, yapmış oldukları oyunların gerçek versiyonlarına ek olarak; grafik olarak daha düşük ve daha az donanıma sahip olan bilgisayarların da oynamasına olanak sunan, gerçek versiyon ile büyük ölçüde aynı oyunları da piyasaya sürmektedir. Son zamanların popüler oyunlarından biri olan PUBG, yüksek sistem gereksinimleri nedeniyle çoğu insanın elinde olan bilgisayarlar ile oynayamaması üzerine, PUBG Lite adı ile yeni ve daha düşük grafik özelliklerine sahip olan oyunu kullanıcılara sunmuştur.

PUBG Nasıl Oynanır?

PUBG, hareket halindeki bir uçaktan oyun alanının değişik bölgelerine atlayan 100 oyuncunun birbiri ile savaşarak hayatta kalma mücadelesine dayanan bir oyundur. Üstelik oyuncuların mücadele etmek zorunda oldukları tek şey diğer oyuncular değildir. Aynı zamanda oyun alanının kendisi de, mücadele edilmesi gereken bir unsurdur. Oyuncu hem diğer oyuncularla savaşmak zorundadır, hem de sürekli olarak daralan oyun alanının dışında kalmamayı başarmak durumundadır. Daralan oyun alanını dışında kalan kişiler, bir dakika gibi kısa bir süre içerisinde yeniden alana dönemezlerse; ya da can kiti kullanarak canlarını doldurmazlarsa ölmektedirler. Bu durum, diğer çatışma oyunlarına oranla oldukça avantajlıdır. Çünkü oyuncuların saklanarak pusuda beklemeleri yerine, sürekli olarak hareket etmelerini ve ilerlemelerini sağlamaktadır. PUBG, tek kişilik solo mod, iki kişilik duo mod ve 3 ya da 4 kişinin girebileceği squad mod ile oynanmaktadır.

PUBG Lite İçin İşletim Sistemi Gereksinimi

İşletim sistemi, bilgisayarın temel donanımlarından biridir. Bu donanım sayesinde bilgisayar üzerinde kurulu olan programlar kullanılabilmekte ve yönetilebilmektedir. İşletim sisteminin kalitesi, daha iyi bir oyun deneyimi sağlayacaktır. PUBG Lite için önerilen işletim sistemi, en az Windows 7 olmalıdır. Buna ek olarak Windows 8 ve Windows 10’da kullanılabilmektedir.

PUBG Lite İşlemci Gereksinimi

Bilgisayarın temel parçalarından birisi olan işlemci, bilgisayarın daha hızlı işlem yapmasına olanak tanımaktadır. İşlemci ne kadar iyi ise bilgisayar da o kadar hızlı işlemler yapabilecek ve arka planda daha fazla uygulamayı birlikte çalıştırabilecektir. PUBG Lite için en az Intel i3 işlemci tavsiye edilmektedir. Ayrıca kullanılacak işlemcinin 9.jenerasyon olması, daha güzel bir oyun deneyimi sağlayacaktır. Ancak daha yüksek verimler için i5 ve i7 işlemci modelleri de kullanılabilir.

PUBG Lite Ram Gereksinimi

Ram, bilgisayarda hızı sağlayan parçalardan bir diğeridir. Ram belleğinin kapasitesi, bilgisayarın daha yüksek işlem hızına sahip olmasına yaramaktadır. Bu yüzden de daha yüksek Ram, daha hızlı ve akıcı oyun deneyimi anlamına gelmektedir. PUBG Lite oynanmak istenen bir bilgisayarın Ram kapasitesi en az 4 GB olmalıdır. Ancak imkân varsa 8 GB Ram, daha eğlenceli oyun deneyimi sunacaktır.

PUBG Lite Ekran Kartı Gereksinimi

Ekran kartı, oynanılan oyunlardaki grafiklerin daha canlı olmasını sağlamaktadır. Ayrıca iyi bir ekran kartı, oyunun akıcılığı açısından da gerekli bir unsurdur. PUBG Lite için seçilecek ekran kartının en az 2 GB olmasına dikkat edilmelidir. Daha düşük ekran kartları, oyun grafiklerinin istenilen düzeyde olmamasına yol açmaktadır. Intel HP Graphics 4000, PUBG Lite için önerilen temel ekran kartıdır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.