S3 Mini Bilinmeyen Özellikleri

Samsung’un bir döneme damga vurmayı başarmış olan en popüler modellerinden birisi olan Samsung S3 Mini modeli, bilinmeyen özellikleri ile oldukça dikkat çekici. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan ve dünya genelinde yüksek satış rakamlarına ulaşan S3 Mini bilinmeyen özellikleri ile yeniden keşfedilerek çoğu kişi için popüler durumda kalmayı sürdürüyor. S3 mini bilinmeyen özellikleri öncesinde telefondaki teknik detaylara bakmak gerekirse cihazda yer alan donanımlar listedeki gibi.

S3 Mini Teknik Özellikleri

Kamera: 8MP arka, 1.9MP ön kamera

Ekran: 4.8inç HD Super AMOLED ekran, 1280x720px 306ppi

İşlemci: 1.4GHz Exynos 4412 Quad işlemci

Bellek: 16, 32, 64GB bellek, microSD kart yuvası, 1GB RAM

Pil: 790 saat bekleme, 11 saat 40 dakika konuşma (3G)

NFC: Var

Bluetooth: Bluetooth 4.0

Konumlama: A-GPS ve GLONASS

Sim Yuvası: Micro-SIM

Bağlantı: 21 Mbps HSDPA, 5.76Mbps HSUPA, Wi-Fİ 802.11 a/b/g/n, DLNA, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot

İşletim Sistemi: Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemi (Android 4.1′e güncellenebilir) ve TouchWiz kullanıcı arayüzü

S3 Mini Bilinmeyen Özellikleri Neler?

Bu tip özellikleri ile oldukça iyi bir performans sergileyen S3 Mini bilinmeyen özellikleri ile de telefon deneyiminizi bir üst seviyeye çıkarıyor.

Sabit Kaydırma Özelliği

Cihazda en dikkat çeken özelliklerden bir tanesi sabit kaydırma olarak bilinen kaydırma özelliği. Giriş ekranları arasında kolay bir şekilde parmağınızı kullanarak geçiş yapabileceğiniz S3 Mini böylece gezinti işlevi ile kullanımı çok daha kolay hale getiriyor. Üstelik itme ve çekme gibi farklı ana ekran kısa yolları da ana giriş ekranın düzenlenmesi ve kontrol edilmesinde çok daha kolay bir çözüm sunuyor.

Otomatik Kısa yollar

S3 Mini bilinmeyen özellikleri arasında yer alan bir diğer özellik ise otomatik uygulama kısa yolları. Bunun için Google Play üzerinden yapacağınız küçük bir ayar sayesinde istediğiniz, indirdiğiniz oyun ve uygulamaları otomatik bir şekilde ana ekranda yer almasını engelleyebilirsiniz.

S3 Mini ile birlikte gelen akıllı bekleme özelliği telefonun kullanımını çok daha pratik bir hale getiriyor. Böylece cihazın otomatik olarak kapanmasını ya da bekleme moduna geçiş yapmasını engelleyerek telefona baktığınız sürece açık kalmasını sağlayabilirsiniz. Akıllı bekleme olarak adlandırılan bu özelliği ayarlar bölümünden kolaylıkla aktif hale getirebilirsiniz.

Müzik dinlerken ya da video izlerken kısa bir mola vermek isteyen kullanmışlar S3 Mini’de telefonun ekranını kapatması yeterli. Ekranın kapalı kalması ile birlikte ilgili tüm multimedya içerikleri durdurulacaktır. Ekran görüntüsü almak için ise elinize sağdan sola ya da soldan sağa doğru geçirmeniz yeterli. Tüm bu özellikler ayarlar bölümünden daha da kişiselleştirilebilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.