Samsung Note 3 N9005 Özellikleri

Samsung Note serisinin hala unutulmayan ve tercih edilen modellerinden bir tanesi olan Samsung Galaxy Note 3 üstelik fiyat açısından da çok daha uygun seviyelerde. Cihazı satın almak isteyen kişiler mevcut pazardaki uygun fiyatlar dahilinde kolay bir şekilde ürünü satın alabilir. 

Samsung Note 3 Özellikleri Neler?

Samsung Note 3 N9005 özellikleri doğrultusunda ise özellikle ekran kalitesi ve Note serisi ile alışılagelmiş standart özellikler dikkat çekiyor. İlk bakışta 5.7 inç ekran 1080 x 1920 piksel desteği dikkat çekiyor. 13 megapiksel 2160p çözünürlüğündeki arka kamerası görüntü elde etmesi adına yeterli olurken Snapdragon 800 işlemci ile desteklenen cihaz, 3 GB ile uygun bir performans sunuyor. Bataryada ise 3200 mAh seviye tercih edilmiş. 

Samsung Note 3 Ne Zaman Piyasaya Sunuldu?

2013 yılının Eylül itibariyle tanıtımı yapılarak satışa çıkartılan cihaz, yaklaşık 6 yıldan beri piyasadaki gücünü korumaya devam ediyor. Plastik gövde tasarım konusunda görünümü iyileştirirken özellikle 5.7 inç büyüklüğünde ekran telefon için yeterli büyüklükte bir ekran kullanımı sunuyor. Cihaz için ekran gövde oranı ise yüzde 74.8. Günümüz standartlarını Galaxy Note 3 modelinin karşılamadığı görülebiliyor. Buna karşın cihazın eski bir model olduğu göz önünde bulundurulduğunda mevcut oran oldukça kabul edilebilir durumda.

Samsung Note 3 İşletim Sistemi Versiyonu Ne?

Android 4.3 işletim sistemi ile kutudan çıkan cihazda 5. versiyona yükseliş yapabilmek mümkün. Depolama alanında ise 16, 32 ve 64 GB gibi farklı seçenekler mevcut. Tüm bu özelliklerinin yanında cihazda bulunan diğer teknik detaylar ise şöyle; Bluetooth, temassız ödeme desteği, micro USB portu, siyah, pembe, kırmızı, gül, altın siyah ve beyaz renk seçenekleri. 

Samsung Note 3 Kamera Performansı Nasıl?

Telefonda kamera ile fotoğraf çekmeyi seven kişiler için pek çok ek özellik dahil edilmiş. Telefonun kamerası kullanılarak Panorama görüntüler, HDR desteği, yüz ve gülümseme algılama, el ile odaklama imkanı ve dijital görüntü sabitleyici gibi seçenekler kullanıma sunulmuş durumda. 

Cihaz için AnTuTu üzerinden yapılan testlerde alınan puan ise 27500. Kameradaki yüksek fotoğraf kalitesinin yanı sıra video kayıtta da yine ultra HD 4K kalite sağlanabiliyor. Bu bakımdan kullanıcılar video çekerek de pek çok farklı görüntüleri elde etme imkânına sahip. Cihaz için en çok beğenilmeyen nokta ise ön kamera. Zira telefonun ön kamerası 2 megapiksel çözünürlük destekliyor. Özellikler ile güçlü Samsung Note güvencesini yaşamak isteyen kişiler için Note 3 hala oldukça uygun ve makul bir cihaz olarak dikkat çekiyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.