Samsung Telefon Garanti Sorgulama

Teknolojinin her geçen gün yenilenmesi ve özellikle de gelişmesi, her geçen gün farklı modellerde ve markalarda akıllı telefonların da ortaya çıkmasını sağlıyor. Özellikle de dünyaca ünlü bir Kore markası olan Samsung, bu alanda oldukça etkin ve yetkin olmaya devam ediyor. Her geçen gün geliştirdiği güzel akıllı telefon modelleriyle, tüm işlemlerinizi pratik bir şekilde gerçekleştirmenizi, harika fotoğraflar çekilmenizi ve pek çok farklı aplikasyon kullanmanızı sağlıyor.

Dünyanın en ünlü telefon markalarından biri olan Samsung markasından bir akıllı telefona sahipseniz mutlaka tüm detaylarını bilmeniz gerekir. Samsung markası her ürünün de olduğu gibi, özellikle de telefon ürünlerinde mutlak garanti belgesi sunuyor. En az 2 yıllık bir kullanım garantisi ve ömrü veren Samsung akıllı telefonlarınızın garantilerini ise kolaylıkla sorgulayabilirsiniz. Samsung marka akıllı telefonunuzun garantisini sorgulamanız için takip etmeniz gereken bazı yönergeler mevcuttur. garanti sorgulaması yapabilmeniz için öncelikle cihazınızı iyi tanımalı ve cihazınıza dair tüm detaylı bilgileri biliyor olmanız gerekiyor. Ardından ister online self servisinden isterseniz de internet üzerinden garanti sorgulaması yapabilirsiniz.

Samsung Telefon Garanti Sorgulaması İçin Gerekli Olanlar Nelerdir?

Samsung telefon garanti sorgulaması için takip edilmesi gereken yönergeler tek tek dikkatle takip edilmelidir. Garanti sorgulaması yapmanın birden fazla yolu vardır. Ancak en güvenilir ev en pratik yol internet üzerinden garanti sorgulaması yapmaktır. Sizler de Samsung telefon garanti sorgulamasını internet üzerinden yapabilirsiniz. Öncelikle cihazınızın model ve kullanımına air tüm detaylı bilgilerini ve adını olarak bilmeniz gerekiyor.

Eğer cihazınıza ait bilgileri detaylı bir şekilde bilmiyorsanız, buna da cihazınızın ayarlar bölümünden cihaz hakkında kısmından erişim sağlayabilirsiniz. Gerekli bilgileri buradan aldıktan sonra, mutlaka IMEI numarasını da ilmeniz gerekiyor. Bu numara olmadan cihazınızın garanti sorgulamasını yapmanız çok daha fazla zaman alabilir. Ancak bu numarayı bildikten sonra rahatlıkla modelinizin garanti sorgulamasını yapabilirsiniz. Tüm bu bilgilere sahip olduktan sonra garanti sorgulamasını rahatlıkla başlayabilirsiniz. Öncelikle cihazınızın modelini ve sonrasında ise IMEI numarasını, #06# koduyla tuşlama yaparak, sorgulamayı başlatabilirsiniz. Bu kadar basit olan bu işlemi kendi cihazınızın üzerinden yapmanız her zaman daha doğrudur.

Samsung Telefon Garanti Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Samsung telefon garanti sorgulaması yukarıda bahsedilen bilgiler elde edikten sonra kısa süre içerisinde yapılabilir. Kişi kendi cihazının garanti sorgulamasını kendisi yapabilir. Başkasının yapması uygun bulunmaz. Kişi garanti sorgulaması yapacağı cihazı kullanırsa da, tüm bilgiler ve garanti sorgulama sonuçları da bu cihaza mesaj ya da mail olarak iletilir. Eğer internet üzerinden bir garanti sorgulaması yapmak istemiyorsanız, telefon kullanarak da garanti sorgulama yapabilirsiniz.

Telefon üzerinden müşteri hizmetlerini arayarak, cihazınızın model adını ve geçmişini, IMEI numarasını müşteri temsilcisine bildirerek de garanti sorgulaması yapabilirsiniz. Garanti kapsamında olup olmadığını, garanti süresinin ne kadar olduğunu, hangi durumların garantiye gireceğini ya da girmeyeceğini de bu sorgulama kapsamında rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Samsung telefon garanti sorgulaması için müşteri hizmetlerini aramak istiyorsanız, 444 77 11 nolu telefon numarası üzerinden müşteri hizmetleri ile iletişme geçebilir ve telefon modelinize ait sorgulamayı rahatlıkla yapabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.