Skype Hesap Silme

Hotmail, e-posta, messenger, skype ve outlook gibi mesajlaşma uygulamaları kişiler arasında işlemlerin basit bir şekilde yapılmasını sağlar. Bilgi paylaşımı yapılan bu faktörler sayesinde sektörel anlamda da işbirliği yapılmış olur. Bu tarz uygulamalar kullanıcıların istekleri doğrultusunda yönetilme özelliğine sahiptir.

Bir süre sonra kullanım dışı bırakılmak istenen bu uygulamalar silinebilme özelliğine de her zaman sahiptir. Mesajlaşma ve dosya paylaşma uygulaması nasıl silinir sorusuna net bir cevap arayan birçok kişi vardır. Skype hesabınızı kalıcı olarak pasif konuma getirebilirsiniz.

Skype Hesabı Nasıl Silinir?

Skype kullanıcılarının en çok merak ettikleri sorular arasında skype hesabı nasıl silinir sorusu ilk sırada yer alır. Skype uygulaması outdoor, outlook, messenger, Hotmail ve e-posta uygulamaları ile bağlantılı olarak çalışan bir platformdur.

Bu bakımdan hesap silme işlemi kullanıcılar tarafından karmaşık olarak değerlendirilir. Skype hesabınızı salt bir şekilde kullanıyorsanız silme işlemini pratik  bir sistemle yapabilirsiniz. Ancak birden fazla bağlantıyla kullanıyorsanız çeşitli aşamaları tercih ederek hesabınızı devre dışı bırakabilmeniz mümkündür.

Skype Hesabı Silme İşlemi

Skype hesabı silme işlemi için oturumunuzun açık olduğundan emin olarak işleme başlayabilirsiniz. Uygulama açıkken ayarlar üzerinden çeşitli araştırmalar yaparak ta skype hesap silme sekmesine pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.  Hesap silme işlemleri hakkında dikkat etmeniz gereken tüyolar sayesinde hesabı silmek son derece basittir. Ancak bilinmesi gerekenlerden birisi de hesap kapatıldığında gerçekleşen durumlardır.

Skype hesabınızı kapattığınızda kayıtlı olan bütün verilerinizde direkt olarak silinecektir. Hesabınızı silmeden önce sizin için önemli olan dosya, belge, resim ya da videoları arşivlemeniz gereklidir. Skype hesabınızı silmek için skype oturum adınızı ve şifrenizi girerek işleme başlayabilirsiniz.

Burada açılan ekranda istenilen bilgileri kayıt ederek sürekli ileri butonunu seçerek işlemlere devam edin. Hesap silme ve hesap kapatma işlemlerine bu şekilde devam edebilirsiniz.

Skype Hesap Kapatma İşlemi

Hesap kapatma ve hesap silme işlemlerine ileri butonunu tıklayarak açılan sekmeden bir onay ekranı ile karşılaşmanız gereklidir. Açılan bu onay ekranından sonra cep telefonu numaranıza bir doğruluk kodu gelmesi gerekecektir. Bu onay verme ekranına iletilen bu kod numarasını girerek skype hesap kapatma ya da skype hesap silme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Hesabınızı Microsoft ile bağlantılı olarak kullanıyorsanız vermiş olduğumuz tüyoları eksiksiz bir şekilde takip ederek hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Skype hesap kapatma işleminizi bu şekilde yapabilirsiniz. Ancak kişisel skype hesabınızı hiç bir uygulamaya bağlı olmadan kullanıyorsanız silme işleminiz daha kolay bir sistemle yapılır.

Skype hesap silme işleminde dikkat etmeniz gereken en önemli detay kayıt altına aldığınız bütün verilerinizi yedeklemeniz gerektiğidir. Bu işlemi yapmadığınız takdirde cep telefonunuzda yer alan bütün kişisel verilerinizi kaybedersiniz.

Skype Hesabınızı Silin

Skype hesabınızı silmek için çeşitli araştırmalar yaparak ve verilen talimatları takip ederek hesabınızı kapatabilirsiniz. Skype hesabınızın sağ üst köşesinde yer alan ayarlar bölümünden Skype hesabımı sil ya da skype hesabımı kapat seçeneği ile de hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Skype hesap silme ya da hesap kapatma işlemleri her ne kadar karmaşık olarak görünse de yukarıda verilen talimatlarla pratik bir şekilde silme işlemini tamamlayabilirsiniz.

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.