Snapchat Hesap Silme

Snapchat, video ve fotoğraf paylaşım uygulaması olan ve pek çok kişinin eğlence amaçlı kullandığı uygulamadır. Keyifli bir uygulama olan Snapchat, çok farklı uygulamaların gelmesi ile kullanıcıların çeşitli alanlara geçmesi sonucu popülerliğini yitirmeye başlamıştır. Snapchat, 2011 yılında kullanılmaya başlandı. Uygulamayı kullanan sayı çok fazla olsa da uygulamayı silmek, kullanmak istemeyenlerin sayısı da çok fazla gibi duruyor.

Seçenekler Artıyor Uygulamalar Değişiyor

Keyifli zaman geçirmek için kullanılan uygulama, telefonlarda sürekli gelişen ve sayısı artan pek çok uygulama çıkmasından dolayı popülerliğini yitiriyor. Her an değişen ve kendini hızla yenileyen sosyal medyada seçenek o kadar çok artıyor ki kullanıcılar kullandığı uygulamadan hemen vazgeçip farklı alanlara yönelebiliyor.

Snapchat Silmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Snapchat’te hesap silme işlemi veya hesap dondurma işlemi yapılırken dikkat edilmesi mühim noktalar vardır. Snapchat kalıcı hesap silme işlemi web site üzerinden yapılarak uygulama silinir. Snapchat hesap kapatma işlemi yapıldıktan 30 gün sonra hesap silinecektir. Yani 30 gün içerisinde hesaba giriş yapıldığı takdirde Snapchat uygulaması tekrar başlatılmış olunur. Hesap silindikten sonra kayıtlı verilere bir daha ulaşılamaz. Hesabı silmeden önce Snapchat’te bulunan fotoğraflar kaydedilerek silinmemesi sağlanır. Aksi takdirde hesabın silinmesiyle beraber bütün fotoğraflarda silinecektir. Bir önemli konu da Snapchat’te doğrulanmış bir e-mail adresinin bulunması gereklidir. Hesabınızın kapatıldığını tam olarak öğrenebilmek için de Snapchat üzerinden gelen bildirimleri kontrol etmek gerekebilir.

Snapchat Hesabını Kapatmak İçin Yapılacak İşlemler

Snapchat hesabını kalıcı olarak kapatmak için kısa sürecek olan işlem yapılarak hesap kolaylıkla kapatılır. Birkaç dakika içerisinde yapılacak olan bu işlem hesap sil işlemi uygulama üzerinden yapılmaz. Bunun için telefon veya bilgisayardan hesap silme seçeneği kullanılarak Snapchat uygulaması silinir. İlk olarak yapılması gereken şey şifre ve Snapchat kullanıcı adının bilinmesi gereklidir.

Snapchat hesap silme sayfasına gidilir. Snapchat hesap silme sayfasına şifre ve kullanıcı adı girdikten sonra burada bir pencere açılacaktır. Açılan bu pencerede şifre ve kullanıcı adının yazılmasını isteyen bölüm çıkacaktır. Bu bölüme istenilen bilgiler girildikten sonra bir şifre gelecektir. Telefon numarasına gelen bu şifre istenilen yere yazılır. Daha sonra ekrana hesap, silme seçeneği gelecektir. Bu seçeneği seçerek hesap, silme işlemi gerçekleşmiş olur. Pencere kapatılıp Snapchat hesabı silme işlemi tamamlanmış olur.

Adım Adım Snapchat Kapatma
  • Snapchat hesap, silme sayfasına gidilir
  • Şifre ve kullanıcı adı girip oturum açılır
  • Yeniden şifre ve kullanıcı adı girilir
  • Telefon numarasına gelen şifre yazılır
  • Hesap silme seçeneği gelecektir. Bu seçenek seçilir.
  • Pencere kapatılarak işlem tamamlanır
Snapchat Hesap Silme İşleminden Sonra Ne Olur? 

Snapchat hesap silme işlemi yapıldıktan sonra hesap 30 gün içinde silinir. Tekrardan 30 gün içerisinde uygulama yapılırsa hesap silme işlemi iptal olur yani hesabın tekrar açılmasına izin verilmiş olunur. Hesabın tamamen kapanması için 30 gün bekleme süresi vardır. Snapchat hesabı kapatılınca Snapchat tarafından telefona bir onaylama mesajı gelir. Bunun için Snapchat’te doğrulanmış bir e-posta adresinin olması gerekir. Doğrulanmış e-posta ile mesaj kontrolü sağlanmış olunur.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.