Sony: PlayStation 5’in En Önemli Özelliği Merak Konusu

Tüm Dünya’da popüler olan PlayStation, yeni versiyonuyla satışa hazırlanıyor. Sony, 2020 senesinde PS 5’i piyasaya sunacağını belirtti. Konsol oyununda yapılan yenilikler ve dizayn edilen özellikler şimdiden merak konusu.

PlayStation 5’in Özellikleri

Tasarımı ve yazılımlarına hala devam edilen PlayStation 5, bir önceki versiyon PS 4’ün geliştirilmiş versiyonu olarak hazırlanıyor. Sony, diğer sürümlerle uyumlu bir konsol geliştirdiklerini belirterek, 2020 yılı içinde oyun severlerle buluşturacağını açıkladı.

PS 2, PS 3 ve PS 4 desteğine sahip olacağı söylenen PS 5’te özel bir CPU kullanılacağı belirtildi. Heyecanla beklenen Sony PlayStation 5, AMD’nin Navi mimarisiyle dizayn ediliyor. Ayrıca konsolda 8 çekirdekli Ryzen işlemci kullanılacağı, yine Sony yetkilileri tarafından belirtilen özellikler arasında yer alıyor.

PS 5 VR Oyunu

Yeni versiyonda daha fazla büyük çaplı gelişim göstereceği düşünülen PS 5, daha kaliteli VR oyununa sahip olacağı belirtiliyor. Yüksek çözünürlükle dizayn edilen daha kapsamlı VR oyunları, yeni serinin özellikleri arasında olması bekleniyor.

PS 5 Uyumluluk

İdeal sürelerde yenileme yapan Sony, PlayStation serisinde ürettiği PS 5’in önceki versiyonlar ile uyumlu olarak tasarlıyor. Dünya’nın her yerindeki PS oyuncularının rahat senkronize olması için PlayStation 4 ve önceki modellerle uyum sağlanacak.

Oyun konsolları arasında ileri teknolojiyle tasarım edilen Sony PS 5, geriye uyumluluk özelliğiyle, daha kapsamlı ve uyumlu bir model olacak.

PS 5 Oyun Çeşitliliği

PlayStation 4’te kullanılan oyun çeşitliliği, oyun severleri fazlasıyla mutlu ediyor. Aynı özelliği 5 sürümünde de kullanacak olan Sony, PS 5’te kaliteli oyunlar zenginliğini sunmaya devam edecek.

PS 5 Platform Özelliği

Çapraz platform desteği sağlanan PlayStation 5 sürümünde, sınırları kaldıran özellikler dizayn ediliyor. Çapraz platform uyumu ile PlayStation, oyuncular arası sınırları kaldırıyor.

PS 5 Tasarım Özellikleri

Yepyeni tasarımı ile önceki serilerin devamı ve yepyeni modeli olarak geliştirilen Sony Play Station 5, ergonomik yapıya sahip olacağı söyleniyor. Yenilikçi sistem özellikleriyle tasarım edilen PS5, ergonomik ve kontrolcü Play Station 4’e göre daha gelişmiş ve konforlu özelliklere sahip olacak. Dokunmatik bölüm ve hoparlör gibi niteliklerin daha kapsamlı ve çeşitlilikle kullanılması beklenen PS 5, led ışık ve daha estetik kasa özelliğiyle bekleniyor.

Sony’nin PS severlere yepyeni bir özellik ve oyun ile güzel bir sürpriz yapması bekleniyor. Yeni serinin tanıtımı ve piyasaya çıkışı PS oyuncuları tarafından şimdiden merakla bekleniyor.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.