Sosyal Medya Araçları Nelerdir?

Sosyal medya son zamanlarda en çok tercih edilen ağlardan biridir. Hayatın bir parçası haline gelen sosyal medya çok çeşit sosyal medya aracı ile yönetilmektedir. Peki en çok tercih edilen sosyal medya araçları nelerdir? Çok fazla zaman harcamadan sosyal medya araçları ile büyük etkiler yaratılabilir. Sosyal medya pazarlamacıların çokça tercih ettiği sosyal medya araçları şu şekildedir.

Buffer Sosyal Medya Aracı

Sosyal medya pazarlamacılarının en çok kullandığı araçtır. Hesap yönetimi için tercih edilen araç kolay kullanım sağlayan arayüze sahiptir. Ayrıca benzersiz kullanıcı deneyimi de sağlar. Tüm sosyal medya içerikleri kontrolünün sağlanması için içerik planlama ve özel post paylaşma gibi özelliklere sahiptir. Hazırlanan içerik takvimi ile sosyal medya yayınlarının önceden takibini yapmak mümkündür. Belirtilen saat ve tarihte Buffer sayesinde gönderiler otomatik yayınlanabilir.

Ayrıca sosyal medya platformunda çok fazla zaman harcamak için performans değerlendirme raporu istenebilir. Sosyal medya pazarlama stratejileri için kullanılacak sosyal medya araçları nelerdir denildiğinde ilk akla gelen araç Buffer olacaktır.

Hootsuite Sosyal Medya Aracı

İstenilen her şeyi bir arada bulma imkânı sunan Hootsuite sosyal medya aracı hesabın uçtan uca yönetimini sağlar. Sosyal medya hesabında markalaşma ve istenilen hedef kitleye ulaşım için içerik düzenlemeleri, post planlama, etkileşim analizi gibi özellikleri bulunan Hootsuite aracından faydalanılabilir. Tüm sosyal medya platformunda etkin bir şekilde kullanıma uygun bir yapısı vardır.

BuzzSumo Sosyal Medya Aracı

Sosyal medya analiz aracı olarak tabir edilen BuzzSumo aracı içerik yönetiminde önemli bir yere sahiptir. İçerik belirlemede aktif olarak tercih edilir. Anahtar kullanımında veya konu belirlenmesinde üstün performans gösterir. Rakip analizi sayesinde en iyi etkileşimi sağlayan anahtar kelime belirlenir. Sosyal medya tanıtımında oldukça başarılı bir sosyal medya aracıdır. En çok tercih edilen sosyal medya araçları nelerdir sorusuna BuzzSumo yanıt olarak verilebilir.

Tailwind Sosyal Medya Aracı Nedir?

Pinterest ve Instagram’da yaygın olarak kullanılan sosyal medya aracı Tailwind görsel paylaşımında önemli bir yere sahiptir. Uçtan uca sosyal medya yönetimini sağlar. Önceden belirlenen tarihte görsel paylaşımı yapmak veya toplu görsel paylaşımı yapmak için Tailwind sosyal medya aracının tercih edilmesi doğru bir karar olacaktır.

Klear Sosyal Medya Aracı Nedir?

Sosyal medya pazarlamada çokça tercih edilen bir sosyal medya aracıdır. Bu araç sayesinde marka tanıtımı en iyi şekilde yapılır. Güçlü filtreleme özelliği sayesinde kolay bir kullanıma sahiptir. Performans değerlendirme analizi sayesinde ise zaman yönetimi sağlar.

Brand Mentions Sosyal Medya Aracı Tercihi 

Bu araç sayesinde sosyal medya platformunda markanın konumu belirlenir. Bir çeşit sosyal medya analiz aracıdır denilebilir. Pazar arayışı için kullanılacak ideal bir sosyal medya aracıdır. Rakip ve sosyal medya platformunda yer alan konum hakkında detaylı analiz yapma özellikleri mevcuttur.

 

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.