Spotify Hesap Silme

Spotify uygulaması son zamanlarda en fazla tercih edilen müzik uygulamalarının başı haline geldi. Pek çok insanın tercihi olan aplikasyon bazı insanlar tarafından çeşitli sebeplerden dolayı kapatılmak isteyebilir. 23 Nisan 2006 yılından beri küresel anlamda yaygın olarak bir kullanıcı kitlesine sahip Spotify hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Spotify alanında en fazla tercih edilen uygulamalardan biri olsa da bazı insanlar başka bir müzik aplikasyonuna geçmek için veya diğer sebeplerden kaynaklı olarak Spotify hesabını kalıcı olarak kapatmak istiyor. Spotify hesabınızı kapatmak istiyorsanız bunu basit birkaç adımda gerçekleştirebilirsiniz.

Spotify Hesabını Silmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Spotify hesabınızı kalıcı olarak kapatma işlemini yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bir takım şeyler vardır. Bunlardan ilki, hesabınızı kalıcı olarak kapattıktan sonra size ait kullanıcı adınızı kaybetmenizdir. Buna ek olarak daha sonra aynı kullanıcı adına sahip yeni bir hesap oluşturamazsınız.

Öte yandan Spotify hesabınızı kalıcı olarak kapattıktan sonra önceden kitaplığınıza kaydetmiş olduğunuz müzikler ve dolayısıyla müzik listeleri kalıcı olarak yok olur. Ayrıca Spotify hesabınızı kalıcı olarak kapattıktan sonra önceden olan tüm takipçilerinizi kaybedersiniz.

Spotify hesabınızın ücretsiz değil de Spotify Premium üyeliği kapsamın olması durumunda ise, hesabınızı kalıcı olarak silmeden önce Premium üyeliğinizi kaldırmalısınız.

Spotify Üyelik Silme İşlemini Geri Alabilir misiniz?

İsveç uygulaması Spotify size bu konuda çok fazla bilgi vermese de bazı kaynaklar söylüyor ki, hesabı kalıcı olarak silmenizin ardından en az 2 hafta olmak üzere Spotify hesabına girilmemesi tavsiye ediliyor. Bu 2 hafta süre içerisinde Spotify hesabınıza yeniden giriş yapmaya çalıştığınız taktirde Spotify kalıcı hesap silme işleminiz iptal olur.

Spotify hesap silme işleminin ardından yeni bir hesap açmak isterseniz yeni bir kullanıcı adı ile kayıt olmanız gerekir. Çalma listelerinizin saklı kalmasını istiyorsanız bunun için uygulama içerisinde yer alan “Free Hesabını Koru” bölümüne tıklamanız gerekir.

Spotify Hesap Kapatma İşleminden Sonra Ücret Alınır mı?

Bir Spotify Premium kullanıcısıysanız Spotify hesap kapatma işleminde özellikle dikkate almanız gereken bazı noktalar bulunur. Spotify silme işlemini uyguladıktan sonra kullanıcılardan ücret alma durumu devam eder. Bu sorunu yaşamamak için hesabınızı kalıcı olarak kapatmadan önce üyeliğinizi sonlandırmalısınız.

Spotify Premium üyeliğine sahip bir kullanıcı olarak silme işleminizi faturalandırma döneminizden en az olmak üzere 2 ile 3 gün aralığında yapmalısınız. Bunu yapmadığınız takdirde Spotify Premium üyeliğinizde o ayı kapsayan ücreti de ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Spotify Nasıl Kapatılır?

Spotify hesabınızı kalıcı olarak kaldırmaya karar verdiğinizde yapmanız gereken adımlar şunlardır:

  • İlk adımda https://www.spotify.com/tr/about-us/contact/ adresine giderek “iletişim formu” butonuna tıklatın.
  • Ekranda çıkan sayfada “hesap” kısmını bulun ve tıklayın.
  • Sonrasında “hesabımı kalıcı olarak kapatmak istiyorum” bölümüne tıklayın.
  • Daha sonra buradan “hesabı kapat” seçeneğine gidin.
  • En son adımda hesabınızı kalıcı olarak kapatmadan hemen önce, size ayrılmış bilgilendirme metnini okumanızı tavsiye ederiz.

Devam butonuna tıkladıktan sonra hesabınızı neden kalıcı olarak kapatmak istediğinize dair önünüze gelen soruyu cevaplayarak “soru gönder” seçeneğini tıklayarak hesabınızı kalıcı olarak kapatabilirsiniz.

 

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.