Steam Yaz İndirimleri Ne Zaman?

Tüm dünyayı etkisi altına alan oyunlar, yeni indirimler ile birlikte yine karşımıza çıkıyor. Her sene olduğu gibi bu senede birbirinden güzel oyun indirimleri ile yayınlanacak olan steam yaz indirimleri belirlenen tarihler ve saatler boyunca tüm oyun severlerin sahip olabileceği rakamlara ulaşacak. Geçen seneki indirimleri hatırlamak gerekirse ortalama %30 ile %60 oranında indirimlerin tekrardan beklendiği söylenebilir. Aynı zamanda ortalama 10 ile 15 arasında ki oyunlara indirim geleceği düşünülüyor.

İndirimden Haberdar Olmak İçin

Steam yaz indirimlerinden haberdar olabilmek için siteye üyelik yapmak yeterli olmaktadır. Geçen sene 25 Haziran ile 9 Temmuz arasında yapılan bu indirimler bu sene Mayıs ayının sonlarına doğru yapılması planlandı. Oyun fiyatlarının koyulan vergilerin ve dövizlerin artması ile birlikte ülkemiz sınırların çok yüksek fiyatlara satıldığı bir gerçek. Bu nedenle özellikle genç oyun severler tarafından dört gözle beklenen steam yaz indirimleri kampanyası büyük bir ilgiye sahne oluyor. Özellikle indirimli zamanların kovalanması durumunda 12 saat içerisinde rekor bir satış gerçekleştiriliyor. Dijital platformlar üzerinden yapılan bu satışların hepsi kredi kartları sayesinde gerçekleşiyor.

Her Hafta İndirimler

Steam’deki en çok tercih edilen indirimler mevsimsel olarak yapılan kampanyalardır. Fakat haftalık olarak düzenlenen 3 ayrı indirimler sayesinde de belirlenen oyunlar üzerinden indirim almak mümkün oluyor. Bu haftalık olarak yapılan indirimler genellikle pazartesi günleri aksam 21.00 da başlayıp 1 hafta boyunca devam ettiriliyor. Aynı zamanda Salı 21.00 başlayıp Cuma 21.00 de biten ikinci indirim çılgınlığı da çok tercih ediliyor. Son olarak da hafta sonu indirimleri kapsamında Perşembe 21.00 de başlayıp pazartesi 21.00 da bitiyor.

Yoğunluk Sebebi İle Yaşanan Sorunlar

Steam yaz indirimleri kapsamında yapılan oyun indirimleri sayesinde birden fazla kullanıcı bu indirimleri kaçırmamak adına sitelere yüklenebilmektedir. Bu durumda bazı satın alma işlemleri hata verebilmektedir. Bu durumda yapılması gereken en önemli şeylerden biri işlemlerin tekrarlanmasıdır. Aynı zamanda kredi kartlarından çekilen tutarların da takibi bu durumda önemlidir. Mükerrer satış olmaması adına dikkatli davranılmalıdır. Ayrıca bu durum satın alma işlemleri azaldıkça ortalama 12 saat sonra normale dönecektir.

2020 Yılı İçin Açıklanan İndirimler

2020 yılına ait birçok oyun için belirlenen bazı indirimler mevcut. Bunlardan en çok tercih edilenler arasında Red Bull Gaming Ground bulunuyor. Bu oyun 30 Ocak – 2 Şubat 2020 tarihleri arasında indirimli olarak kullanıcılarının karşısında oldu. Aynı zamanda indirimli olan fakat tarihleri sır gibi saklanan oyunlar da bulunmaktadır. Mutlak olarak Mayıs ayı sonunda ciddi olarak indirimli olacağını düşündüğümüz oyunlar şu şekildedir.

  • Max Verstappen
  • Velorant

 

2020 Yılı İçin İndirim Günleri Açıklandı

En yakın olarak bahar indirimleri adı altında 24 Mayıs’ta başlayacak indirim 5 ya da 7 gün sürecek. Bu seneki indirim günleri Pazar günü akşam 20.00 da başlayacak fakat bitiş tarihi ile ilgili yetkililerde net olarak bir tarih vermemiştir. Tahmini olarak bilgi verilmektedir. Aynı zamanda indirim için sitelerde geri sayım başlatılmıştır. Bu geri sayımı da takip ederek 2020 yılının steam yaz indirimlerini takip edebilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.