Telefondan Numara Nasıl Engellenir?

Cep telefonlarında özellikle bazı numaralar tarafından verilen rahatsızlık nedeniyle numaraların engellenmesi gerekebilir. Telefondan numara nasıl engellenir konusunda bilgi sahibi olmayan kişiler ise aşağıdaki adımları takip ederek istediği zaman telefonları engelleme şansına sahip olacaktır.

Basit Şekilde Telefondan Numara Nasıl Engellenir?

iOS işletim sisteminde ve Android işletim sisteminde telefon numarasının engellenmesi ya da engellenen numaranın engelinin kaldırılması çok kolay bir şekilde yapılmaktadır. Bu açıdan mevcut telefonunuzun işletim sistemine göre aşağıdaki bölümler üzerinden yapacağınız işlemler ile kolay bir şekilde telefondan numara engelleyebilirsiniz.

Android İşletim Sisteminde Telefondan Numara Nasıl Engellenir?

Android işletim sistemine sahip telefonlarda numara engelleme işlemlerinin yapılabilmesi adına öncelikli olarak telefon uygulamasının açılması ve ardından çağrı geçmesine geçmişine geçiş yapılması gerekir. Burada yer alacak telefon numaraları üzerinden hangi numarayı engellemek istiyorsanız bu numaraya dokunmanız ve ardından seçenekler arasında yer alan engelle ve spam bildir seçeneğini seçmeniz gerekir. Bu sayede belirtilen numara artık kişilere ulaşamayacak ve telefon sürekli meşgul çalacaktır.

Android İşletim Sisteminde Telefondan Numara Engeli Nasıl Kaldırılır?

Android işletim sisteminde engellenen bir numaranın engellenmesinin kaldırılması adına ise şu adımları takip edilmesi gerekir;

Telefon uygulamasını açın ve diğer seçeneğine geçiş yapın.

Burada yer alan ayarlar bölümünden engellenen numaraları seçerek tüm engellenen numaraları görüntüleyin.

Burada yer alacak numaraların karşısında engellemeyi kaldır seçeneğini kullanın.

Telefon numarasının engelini bu sayede kolay bir şekilde kaldırabilirsiniz. Bu engelleme kaldırma işlemleri sonrasında kişi tarafından engelleme sırasında yapılan tüm aramalar görüntülenemez. Bu nedenle geçmişe dönük olarak bilgi alınmak adına böyle bir hamlenin yapılması sonuçsuz kalacaktır.

iOS İşletim Sisteminde Telefondan Numara Nasıl Engellenir?

iPhone gibi iOS işletim sistemini kullanılan telefonlarda da yine numara engelleme yapılabilmektedir. Telefon üzerinden engelleme işlemlerini başlatmak kadına öncelikli olarak arama sayfasını açın engellemek istediğiniz telefon numarasını bulun. Bu numaranın yanında yer alan sembolüne tıklayarak ekranın alt kısmına geçin. Alt bölümde yer alacak bu arayanı engelle seçeneğini takip ederek kolay bir şekilde numaraları engelleyebilirsiniz. Engellenen telefon numaralarını ben kişileri iOS işletim sisteminde yönetmek adına ise cihaz ayarlarına giriş yapılması buradan telefon ve arama engelleme bölümüne geçiş yapılması yeterlidir.

Hem iOS hem de Android işletim sisteminde kişiler belirtilen adımları takip ederek numaraları engelleyebilecektir. Telefon numarası engellendiğinde kişilerin herhangi bir şekilde o telefon numarasından mesaj ya da çağrı alamaz. Üstelik kişi tarafından bırakılan sesli mesajlarda da herhangi bir bildirim olmayacağından dolayı kişilerin bu konuda rahatsız edilmemesi söz konusudur. Engellenen telefon numaralarını ve kişileri iOS işletim sisteminde yönetmek adına ise cihaz ayarlarına giriş yapılması, buradan telefon ve arama engelleme bölümüne geçiş yapılması yeterlidir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.