TİKTOK Hesabı Kalıcı Nasıl Silinir?

Son zamanlarda ülkemizde sosyal medya programları sık kullanılmaya başlandı. Resim ve video paylaşmanın yanı sıra canlı yayın olanağı da sağlayan sosyal medyada birçok uygulama mevcuttur. Bu uygulamalarda eğlencenin yanı sıra önemli anlarını da paylaşan kullanıcılar Günümüzde Tiktok uygulamasını sıkça kullanmaya başladı.

Tiktok bütün ülkelerde ve özellikle Türkiye’de son zamanlarda sık rastlanan bir uygulama olmaya başladı. Bytedance Şirketinin ortaya attığı fikirle meydana gelen Tiktok Çin’de 2016 yılında Douyin adıyla kuruldu. Musical.ly uygulamasını satın alan şirket 2017’de Tiktok ismini aldı. Bu ilginç uygulamayı ortaya atan şirket kurucusu ise Zhang Yiming’dir.

 

Tiktok Hakkında Bilinmeyenler

  • Appstore’da 2018 yılında en çok indirilen uygulamalardan biridir.
  • Google Play ve Appstore’da 2018’de en çok indirilen 6 uygulamadan biri olup buna tüm uygulamalar dâhildir.
  • Bütün dünyada sadece 154 ülkede kullanılan Tiktok’un Çin eyaletindeki aktif kullanıcı sayısı günlük 150 milyon civarındadır.
  • En Çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Tiktok 75 farklı dil seçeneği sunuyor.
  • 200 gün içinde geliştirilen Tiktok bugüne kadar 800 milyon kere Google Play ve Appstore’dan indirilmiştir ve indirilen cihazların çoğu Android işletim sistemine sahiptir.
  • Kayıt olan kullanıcılarına her alanda 15 saniyelik videolar yükleyerek popüler olma şansı tanıyor.
  • En yüksek takipçisi olan Alman ikiz kardeşler Lisa ve Lena’dır.
  • Her gün TİKTOK kullanan kişilerin sayısı %28.56 İndirme oranına sahiptir.
  • Diğer sosyal medya uygulamaları arasında en az kullanıma sahiptir.

 

Tiktok Hesabı Nasıl Açılır?

Dünyadaki bir sürü ülkede severek kullanılan Tiktok’a üye olmak çok kolaydır. Üye olabilmek için öncelikle uygulamanın Google Play ve Appstore’dan indirilmesi gerekiyor. İndirilen uygulama açıldıktan sonra ekrana bir üyelik kaydı oluşturmak için yazılar geliyor. Buradaki bilgiler doğru girildiği takdirde üyelik tamamlanıyor. Uygulamaya üyelik sosyal medya hesapları üzerinden de yapılabiliyor. Sosyal medya hesabını kullanmak istemeyen kullanıcılar mail adresi veya telefondan SMS yoluyla da kayıt olabiliyor.

 

Tiktok Hesabını Kalıcı Olarak Silmek

Bütün dünyada eğlence olarak kullanılan Tiktok, belli bir zaman sonra eğlenceli olmaktan çıkabiliyor. Hesap Silme işlemi uygulama üzerinden yapılıyor ve kalıcı oluyor. Hesabın silinmesi için belli bir süre tanınıyor ve o süre sonunda hesap silinmiş oluyor.

Hesap Silme işlemini yapabilmek için öncelikle uygulamanın cihazda yüklü olması gerekiyor. İlk adımda Tiktok hesabına giriş yapılıyor. Hesaba giriş yaptıktan sonra profil bilgilerine girilerek ekranın sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunarak açılan ekranda Hesabımı Yönet yazan yere tıklanır. En son adım olarak ise hesabımı sil seçeneği tıklanarak başlangıçta kayıt olunan bilgiler doğrultusunda kayıt Silme işlemi kalıcı olarak gerçekleştirilir. 30 gün içerisinde silme işlemi kalıcı olarak tamamlanmış olur.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.