Twitter Hesap Silme

Dünyada milyonlarca kişinin kullandığı twitter, her geçen gün üyesini daha çok artırıyor. Twitter genel olarak durum yazılan ve tweet atılan bir platformdur. Günümüzde birçok kişi bu platformu zevkle kullanıyor. Bazı kişiler ise özel nedenlerden kaynaklı olarak hesaplarını silmektedir. Elbette twitter hesabını silmek mümkündür. Fakat üyelik silindikten sonra tekrar giriş yapılması mümkün değildir.

Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

Hesabınızı silmek için ilk önce diz üstü veya bilgisayarınızın tarayıcısı üzerinden kullanıcı adınız ve şifreniz ile hesabınıza giriş yapmalısınız. Şifrenizi unutmanız durumunda giriş kısmındaki şifremi unuttum sekmesinden yeni bir şifre edinebilirsiniz. Twitter hesabınıza giriş yaptıktan sonra, sağ üst köşede küçük profil resminize tıklayınız.

Karşınıza çıkan seçeneklerden ayarları seçiniz. Karşınıza ayarlar ekranı geldikten sonra, hesap seçeneğine tıklayınız. Daha sonra karşınıza bir ekran çıkacaktır. Ekranın alt kısmındaki kullanıcı adınız yazılı olan devre dışı bırak butonunu seçiniz. Bu bölümden sonra twitter üyeliğiniz tamamen silinecektir. Hesabınızı sildiğinizde fotoğraflar, videolar, gönderiler vs tamamen silinecektir.

Üyeliğinizi sildikten sonra 1 ay içinde hesabınızı rahatlıkla tekrar aktif edebilirsiniz. 1 ay sonra hesabınıza bir daha giriş yapamazsınız. Çünkü üyeliğiniz tamamen sonlanmış olacaktır. Bu hesap silme yöntemi uzun yoldan silme işlemidir. Tarayıcınız üzerinden twitter hesap silme linkine erişim sağlayarak çok kısa sürede üyeliğinizi silebilirsiniz.

Twitter Hesap Silerken Bilmeniz Gerekenler

Twitter hesabınızı sildikten sonra 30 gün zaman zarfında tekrar hesabınıza giriş yaparak üyeliğinizi aktif edebilirsiniz. 30 gün sonra hesabınız tamamen silinecektir. Bununla beraber bütün tweetleriniz, mesajlarınız ve profiliniz tamamen kalıcı olarak silinmektedir. Twitter hesabınız tamamen silindikten sonra tekrar hesabınızı aktif bir duruma getirmeniz mümkün olmayacaktır.

Tekrar farklı üyelik açarak yeni hesap edinebilirsiniz. Kullanıcı adınızı değiştirmek için üyeliğinizi sonlandırmanıza gerek yoktur. Ayarlar kısmına erişim sağlayarak kullanıcı adınızı güncelleyebilirsiniz. Yeni bir twitter hesabı açmayı düşünüyorsanız, ayarlar kısmından kullanıcı adı ve gmail bilgilerinizi değiştirmeniz daha sağlıklı olacaktır. Çünkü yeni bir hesap açmak istediğinizde tekrar aynı e posta ve kullanıcı adınız ile üyelik açmanız mümkün olmayacaktır.

Hesabınızla ilgili herhangi bir problem veya spamlık bir durum söz konusu ise mail veya destek bölümü üzerinden twitter ile iletişime geçebilirsiniz. Hesabınız tamamen silindikten sonra twitter.com sitesine giriş yaptığınızda, bilgisayar ve android cihazlarda, görüntülenmez.

Üyeliğinizi Silmeden Önce E-Posta ve Kullanıcı Adını Değiştirme

Hesabınızı silmeden önce tekrar üyelik açtığınızda, kullanıcı adınızı ve e postanızı kullanmanız için, ayarlardan kullanıcı adı ve e postanızı değiştirmeniz gerekiyor. Bunun için ilk olarak sorun yaşamamanız adına, bilgisayar ve dizüstü bilgisayarınızla tarayıcı üzerinden twitter hesabınıza giriş yapınız. Sağ üst köşedeki profil simgesine tıklayarak, ayarlar seçeneğine erişim sağlayınız. Yeni ekrandaki kullanıcı adı kısmından, yeni bir kullanıcı adı almalısınız.

E posta kısmında yeni aldığınız e posta adresiniz ile hesabın e posta adresinizi değiştiriniz. Son olarak değişiklikleri kaydet butonuna tıklayınız. Değişiklikleri kaydetmek için sizden hesabınızın şifresi istenecektir. Şifrenizi girdikten sonra mailinize gelen e postanızı onaylayın. Bütün işlemleri tamamlandıktan sonra, 1 ay içerisinde rahatlıkla kullanıcı adınız ve e postanızla yeni bir twitter hesabı açabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.