WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Teknolojik bir devrin en gelişmiş çağlarında yaşamakta olan biz insanlar artık her şeyi evde elektronik cihazlar üzerinden gerçekleştirmekteyiz. Hemen hemen her şeyin teknolojik olarak yapıldığı bu çağda insanların birbirleriyle konuşması için yine teknolojik araçlar büyük bir önem taşımaktadır. Artık günümüzde insanlar birçok web tabanlı uygulama sayesinde birbiri ile görüşme sağlamaktadır. Bunların en başında yıllardır 1 numaralı uygulama olan whatsapp bulunmaktadır.

Whatsapp sayesinde insanlar hem görüntülü hem sesli hem de mesaj ile görüşme yapabilmektedir. Whatsapp sayesinde dünyanın her yerinde insanlar beraber görüşebilmekte ve veri alışverişinde bulunabilmektedir. Whatsapp yalnızca telefon uygulaması olarak değil web tabanlı da kullanılabilmektedir. Bilgisayardan whatsapp sitesinde telefon ile QR kodu okunarak whatsappa giriş yapılabilmektedir. Böylece hem telefonlarda uygulama olarak hem de bilgisayarlarda web tabanlı giriş yapılabilmektedir.

 

WhatsApp Web İle Sesli Ve Görüntülü Görüşme

Telefon uygulaması sayesinde whatsapp ile görüntülü ve sesli arama yapılabilmektedir. Peki, bu özellik whatsapp web uygulaması ile de yapılabilir mi? Evet whatsapp web ile de sesli ve görüntülü arama yapılabilmektedir.

Bilgisayarınız ile giriş yatığınız aman whatsapp web sayesinde görüntülü konuşabilirsiniz fakat bilgisayarda ön kamera olması şartıyla aksi takdirde karşıdaki kişiyle konuşma sorun çıkartmaktadır. Sesli mesajlarda bilgisayar ile ses kaydı şeklinde gönderilebilmektedir.

 

WhatsApp Web ’in Faydaları Nelerdir?

Birçoğumuz elektronik cihazların en başında gelen cep telefonları kullanmaktayız fakat bu cihazlar her zaman yanımızda sağlam ve sıkıntısız bir şekilde kalmayabiliyor. Whatsapp web bu kısımda çok büyük bir fayda sağlamaktadır. Hem bilgisayarda hem de telefonda açılan whatsapp herhangi birinde sorun çıkması haine öteki cihazdan kullanılabilmektedir.

Bu büyük avantajlardan birisidir. İkinci ve en önemli faydalarından birisi ise mobil cihazların bazı konularda yetersizliği, mobil cihazlar istediğimiz her türlü faaliyeti gerçekleştirebilmek için yeterli donanıma sahip değildir. Kişiler yapmak istedikleri program veya yazı işlerini daha çok bilgisayarda yapmayı tercih etmektedir.

İşlerin çok büyük bir kısmı bilgisayarda yapıldığında dolayı whatsapp web çok fayda sağlamaktadır. Yapılmış olan çalışmanın önce bilgisayardan bir mobil cihaza gönderilip ardından daha yeni veri alışverişi yapmak yerine whatsapp web sayesinde çalışmanın yapılmış olduğu bilgisayardan çok rahat ver alışverişi yapılabilmektedir. Bu da kişilerin işini çok büyük bir miktarda kolaylaştırmaktadır.

 

 

WhatsApp Web QR Kodu Nedir?

Whatsapp’ın webde açılmasını sağlayan QR kodu her cihaza özel olarak tasarlanmış teknolojik bir damgadır. QR kodu sayesinde telefondan bilgisayara geçildiği zaman telefondaki bilgiler, kişiler ve mesajlaşmalar da bilgisayara geçmektedir. Bir nevi depolama görevi de üstlenen QR kodu whatsapp’ın güveni bir şekilde bilgisayarınızda açılması için büyük bir önem taşımaktadır. Şifre ve kullanıcı adı ile giriş yapmak tehlikeli olduğu için whatsapp web QR kodu ile işi daha da güvence altına almıştır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.