Whatsapp Yedeklenmeyen Mesajları Geri Getirme

Son yılların en popüler sosyal ağlarından birisi de Whatsapp’tır. Özellikle Facebook tarafından satın alındıktan sonra yıldızı parlamaya başlayan bu uygulama, sürekli olarak getirmiş olduğu yenilikler ile kendisini daima kullanılabilir kılmaktadır. Kullanıcılar Whatsapp üzerinden birbirleri ile anlık olarak sohbet edebilmekte, ses, video, fotoğraf gibi medyaların paylaşımlarını yapabilmektedir. Uygulama ayrıca kullanıcılarına sesli arama ve görüntülü arama olanağı da sağlamaktadır.

Birkaç yıl önce çıkarmış olduğu web sürümü ise kullanımının daha da yaygınlaşmasını sağlamıştır. Web sürümü, özellikle bilgisayar başında çalışan ve mesajlara bakmak için de sürekli olarak telefonla ilgilenmek zorunda kalan kişiler tarafından yoğun ilgi görmüştür. Ayrıca yine son zamanlarda getirmiş olduğu hikâye paylaşma özelliği de, uygulamanın popülerliğini devam ettirmesi açısından itici bir rol oynamıştır.

Android Yedeklenmeyen Mesajları Geri Getirme

Whatsapp, kullanıcılarının mobil cihazlarında yaşanabilecek sorunlara karşı onların mesajlarını koruma altına almaktadır. Whatsapp üzerinden yapılan görüşmeler, mesajlaşmalar ve paylaşılan medya ürünleri depolanarak, ihtiyaç duyulması halinde geri çağrılmaktadır. Android kullanıcıları bu açından oldukça avantajlıdır. Çünkü Whatsapp, android cihazlarda herhangi bir talimata gerek kalmadan kendisi günlük olarak mesajları yedeklemektedir. Yedeklenmemiş olan mesajları geri getirmek de bu yüzden oldukça kolay bir iştir.

Android kullanıcıları, whatsapp üzerinden yapmış oldukları mesajlaşmaları yedeklemedikleri halde geri getirmek istiyorlarsa, bunun için uygulamayı telefonlarından kaldırarak yeniden yüklemeleri gerekmektedir. Kurulum esnasında uygulama son yedekleme örneğinin yeniden telefona yüklenmesini sağlayacaktır. Bu yolla da mesajlar geri getirilmiş olacaktır. Yani android cihazlarda, kişiler yedekleme yapmasa bile, Whatsapp kendisi otomatik olarak bu güncellemeleri yapmaktadır.

iOS Yedeklenmeyen Mesajları Geri Getirme

Söz konusu iOS olduğu zaman, güvenliğin daha yüksek seviyede olduğunu söylemeye gerek bile yoktur. Android kullanıcılarına göre pek çok alanda kullanıcısına güvenlik sınırları koymuş olan iOS, Whatsapp mesajlarının yedeklenmesi konusunda da aynı tavra sahiptir. iOS cihazlarda, Whatsapp’ın otomatik olarak güncelleme ve yedekleme yapmasına izin verilmemektedir. Bu yüzden de yedeklenmeyen mesajların geri getirilmesi söz konusu değildir.

Ancak yedekleme işleminin el ile yapılması halinde, son yapılan yedeklemedeki mesajlara ulaşmak mümkündür. Yapılması gereken uygulamayı kaldırıp, daha sonra tekrar yüklemektir. Whatsapp, son yedeklemeyi telefona yükleyecektir. Ancak androidden farklı olarak, iOS kullanıcıları belirli aralıklarla kendileri güncelleme yapmak durumundadır.

Uçtan Uca Şifreleme İle Mesajlar Güvende

Whatsapp, kullanıcılarının verilerinin ve konuşma içeriklerinin üçüncü kişiler tarafından ele geçirilmemesi amacıyla, dünyaca en güvenli şifreleme yöntemlerinden birisi olarak kabul edilen uçtan uca şifreleme metodunu kullanmaktadır. Bu yöntemde, mesajlar yazılıp “gönder” butonuna basıldığı anda şifrelenmektedir. Ve karşı tarafta bulunan alıcı dışında okunması, çözümlenmesi mümkün değildir. Bu sayede gizli casuslar, dinleme ya da izleme yapmak isteyen kişilere karşı kullanıcı güvenliği sağlanmış olmaktadır.

 

 

2 Milyarı Aşan Gerçek Kullanıcı

Whatsapp uygulaması 5 milyardan fazla indirilerek, en çok indirilen uygulamalar arasında baş sırada yer almaktadır. Ayrıca uygulamanın bilinen kullanıcı sayısı 2 milyarın üzerindedir. Bu sayının her geçen gün artması ise kullanıcılarına sağladığı özelliklerin, onların memnuniyetlerini kazanmış olmaları ile alakalıdır. En son getirmiş olduğu karanlık mod uygulaması da kullanıcıları tarafından yoğun beğeni kazanmıştır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.