Whatsappta Silinen Mesajları Geri Getirme

Her gün daha fazla gelişen bir uygulama haline gelen Whatsapp, her gün daha da yaygın hale gelmeye devam ediyor. Bu gelişmesine devam ederken her gün yeni bir özelliği de ortaya çıkmaya devam ediyor. Whatsappta silinen mesajları getirme özelliği de bu özelliklerden sadece bir tanesidir. Whatsappta dolaşırken istemeden mesajlarınızı silebilir ve bunun için üzülebilirsiniz. Ancak bunu geri getirmenin yöntemi oldukça kolaydır. Hatta geri getirirken herhangi bir uygulamaya da ihtiyacınız bulunmamaktadır. Whatsapta silinen mesajları geri getirmek için mesajların yedeklenmiş olması gerekiyor. Silinen mesajları geri getirmek için ilk olarak Whatsapp uygulamasını kaldırmalısınız. Daha sonra uygulamayı tekrar yüklediğiniz zaman geri yükle seçeneğinden silmiş olduğunuz mesajları yükleyebilirsiniz.

İphonelarda Whatsapp Mesajlarını Geri Getirme Yöntemleri

Android telefonlarda whatsapp mesajlarının geri getirilmesi mümkün olduğu gibi, İphonelarda da mesajları geri getirmek mümkündür. İcloud yedeklemeler ile whatsapp mesajlarını geri getirmek mümkündür. Telefonun Ayarlar kısmından sohbetlere yönelip oradan da sohbet yedeği kısmına gidilmelidir.

Whatsapta Silinen Mesajları Görmek Mümkün Müdür?

Whatsapp silinip yüklendikten sonra, bir kişiden mesaj geldiyse ve bu mesaj silindiyse bile yükleme yapıldıktan sonra bu mesaj görüntülenebiliyor. Bunun için tıpkı geri getirme işleminde yapıldığı gibi ilk olarak uygulama silinmeli ve yeniden yüklenmelidir. Resmi sohbetten silinen mesaj whatsappın alt yapısında yedeklendiği için, yükleme yapıldıktan sonra görüntülenebiliyor.

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Yüklemek İçin Uygulamalar

Yanlışlıkla silinen Whatsapp sohbet mesajlarının geri yüklenmek istenmesi çok normaldir. Çünkü bu konuşmalar bazen önem taşıyan boyutlarda olabilmektedir. Bu nedenle whatsapp sohbet yedeklemesi yapmak son derece önemli bir davranıştır. Silinen mesajları geri getirme yöntemlerinden birisi de whatsapp mesajlarının geri yüklenmesini sağlayan uygulamalardır. Bu uygulamalar telefonlara yüklenebilecek olabilse bile, çok fazla güvenli olmaması açısından kullanılmaması tavsiye edilir. Bunun yerine Dâhili hafıza içerisinden sohbet yedeğine ulaşmak daha güvenlidir. Güvensiz uygulamalar kullanıcıların kişisel bilgilerinin yayılmasına sebep olabilir. Bu nedenle bu tarz uygulamalardan uzak durulması gerekmektedir.

Iphone Whatsapp Mesajlarını Yedekleme Sorunu

Whatsapp mesajlarını telefondan yanlışlıkla sildiğiniz takdirde bunu geri getirmek son derece basit bir işlemdir. Yalnız bu durum sadece android telefonlarda geçerlidir. Android telefonlarda Whatsapp konuşmaları her gün yedeklenirken aynı durum Iphone’da söz konusu değildir. İos’taki Whatsapp sürümünde, otomatik yedekleme mevcut değildir. Bunun yapılabilmesi için bunun telefondan ayarlanması gerekmektedir. Yedekleme süresi için belirli sıklık seçildikten sonra, Whatsapp otomatik yedekleme yapmaya başlar ve burada konuşmaların yedeklerini barındırır. Bu yedekleri geri getirmek için, Android üzerinde izlenen adımlara göre hareket edilmelidir. İlk olarak uygulama kaldırılmalı ve İphone’a yeniden yüklenmelidir. Bu yükleme sonrasında konuşmalar geri yükle aşaması tercih edilerek yüklenebilir ve buradan konuşmalar geri getirilebilir.

 

Whatsapp Silinen Fotoğraflar Yüklenebilir Mi?

Whatsapp mesajları yanlışlıkla silinebildiği gibi, fotoğrafları da aynı durumdan dolayı silinebilir. Bunun için ilk olarak doğru aşamaları takip etmeli, tıpkı silinen mesajları geri yüklemede olduğu gibi Whatsapp yedeklerini geri yükleyerek işleme devam etmektir. Bu işlem sonrasında silinen mesajlara kolayca ulaşılabilir ve yeniden telefona yükleme yapılabilir. Google Drive ve İcloud üzerinden yapılan bu işlemler son derece pratik olup herkesin kullanabileceği işlevselliğe sahiptir.

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.